Nasze projekty
fot. YouTube Canal do Manuca

Siostry klaryski pomodlą się w Twoich intencjach

W dniu, kiedy wspominamy św. Klarę z Asyżu, pamiętamy także z wielką wdzięcznością o siostrach klaryskach. Swoją pokorną, cichą modlitwą wspierają wiele osób w różnorakich intencjach. Każdy może wysłać do nich swoją prośbę.

Reklama

Siostry klaryski codziennie kilka godzin spędzają na modlitwie. Na swojej stronie kapucynki piszą „Naszym pragnieniem jest żyć tak, abyśmy mogły jak św. Franciszek nie tyle się modlić, ile całe stawać się modlitwą.”

Franciszkanie z Warszawy mówią, że od stuleci żyją w dobrej komitywie z siostrami klaryskami. Nawiązując do ewangelicznej historii o paralityku, którego na noszach przynieśli do Jezusa 4 mężczyźni, franciszkanie napisali na jednej ze swoich stron o klaryskach:

Są to kobiety, do których Pan Jezus ma szczególną „słabość”. Ich powołaniem jest przynosić wszystkich sparaliżowanych tego świata Panu, aby On zajął się nimi.

Reklama
Reklama

Mimo, że klaryski są zamknięte w klauzurze i często nie widzą się długo z najbliższymi, ich otwartość i ofiarne poświęcenie czasu na nasze prośby sprawia, że każdy może poczuć się jak ich rodzina.

Wiele klasztorów w Polsce umożliwia internetowe składanie intencji. To także dobra okazja do okazania klaryskom wsparcia finansowego. Oto kilka stron, na których można znaleźć formularz do przesyłania intencji. Klaryski kapucynki z Krakowa deklarują również, że we wszystkich przesłanych do nich intencjach raz w miesiącu odprawiana jest msza święta.


Kraków – Siostry klaryski kapucynki

Reklama
Reklama

Bydgoszcz – Mniszki klaryski od Wieczystej Adoracji


Kłodzko – Mniszki klaryski od wieczystej adoracji


Zamość – Siostry klaryski w klasztorze pw. Niepokalanego Serca Maryi

Reklama

Ząbkowice – Mniszki klaryski od wieczystej adoracji


Warszawa – Franciszkanie


 

 

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę