Nasze projekty
fot. sebastiankarpielbulecka/instagram.com

Sebastian Karpiel-Bułecka: wiara w Boga w wielu wypadkach bardzo mi pomagała

"W wierze odnajduję wspólnotę, z której czerpię siłę. Mam wrażenie, że ludzie zapominają, że Kościół tworzą ludzie, a ludzie są ułomni, targają nimi pokusy i rozterki" - powiedział Sebastian Karpiel-Bułecka w najnowszym wywiadzie dla Gazety Wyborczej.

Reklama

Sebastian Karpiel-Bułecka to znany polski piosenkarz i skrzypek występujący w zespole Zakopower. Choć urodził się w Zakopanem, na co dzień mieszka w Warszawie, gdzie wspólnie z żoną Pauliną Krupińską-Karpiel wychowuje dwójkę dzieci. Artysta nigdy nie ukrywał tego, że jest osobą wierzącą. W wielu wywiadach podkreślał, że Bóg zajmuje ważne miejsce w jego życiu.

Z okazji niedawno obchodzonych świąt Bożego Narodzenia zamieścił na swoim instagramie wideo, jak wspólnie z dziećmi śpiewa kolędę.

„Kościół tworzą ludzie”

Ostatnio ponownie poruszył kwestię wiary w jednej z rozmów. Jak przyznał, nigdy osobiście nie spotkały go nieprzyjemności spowodowane jego przywiązaniem do wiary. Nie czuję, żebym był jakoś inaczej traktowany z tego powodu, że chodzę do kościoła, nigdy z tego powodu nie spotkała mnie żadna przykrość – powiedział w rozmowie z Łukaszem Kamińskim dla Gazety Wyborczej.

ZOBACZ TEŻ: Sebastian Karpiel-Bułecka: Aby małżeństwo przetrwało – trzeba być blisko Boga

Jak przyznał w dalszej części rozmowy, jest wiele spraw w kościele katolickim, które go zasmucają, ale jednak nie odsuwają do wiary. Jestem zasmucony wieloma rzeczami, które się dzieją w Kościele. Ale ja nie chodzę do kościoła dla księży czy dla samej instytucji. Chodzę tam dla Boga, w którego wiara mi w wielu wypadkach bardzo w życiu pomagała. Trzymam się jej. W wierze odnajduję też wspólnotę, z której czerpię siłę. Mam wrażenie, że ludzie zapominają, że Kościół tworzą ludzie, a ludzie są ułomni, targają nimi pokusy i rozterki – podkreślił.

Reklama

viva.pl,pa/Stacja7

Przeczytaj też:

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę