Nasze projekty
Fot. SalveNET/YouTube

„Ojciec Pio powiedział mi, że mam bardziej kochać ludzi”. Niezwykła historia ks. Aleksandra Sewastianowicza

"Dopiero kiedy wybaczyłem, zacząłem oddychać, miałem 24 lata byłem wtedy już młodym księdzem. Bóg nie zabrał mi mojego temperamentu - On mnie "podćwiczył", podszlifował i uświęcił poprzez smutne doświadczenie" - mówi ks. Aleksander Sewastianowicz.

Reklama

Księdzu Aleksandrowi towarzyszy uśmiech od ucha do ucha. W rozmowie z Katarzyną Supeł-Zaboklicką na kanale SalveNET opowiedział m.in. o wyjątkowym spotkaniu z ojcem Pio, zranieniach i wybaczaniu oraz posłudze kapłańskiej na Białorusi.

„Kiedy wybaczyłem, zacząłem w końcu oddychać”

Prowadzę rekolekcje, szczególnie o zranieniach, bo na co dzień, kiedy spotykam się z ludźmi, otwierają swoje serca. Wybaczenie jest potrzebne dwóm stronom, przede wszystkim jednak tej osobie, która została zraniona. Mówię też o swoim doświadczeniu – kiedy ja wybaczyłem, jak się „wyprostowałem”, zacząłem oddychać, miałem 24 lata byłem wtedy już młodym księdzem. Bóg mi nie zabrał mojego temperamentu – On mnie „podćwiczył”, podszlifował i uświęcił poprzez smutne doświadczenie.

Ta druga osoba zobaczyła, że ja – w sercu, myślach, nie mam żadnego negatywu do niej i ona zaczyna to czuć, na tym polega moc Ducha Bożego! Tak samo, jeśli kogoś mamy w sercu a nie lubimy czy nienawidzimy go i życzymy mu zła, a udajemy dyplomatów i sympatycznych, druga osoba to czuje i w niesamowity sposób tego doświadcza.

Reklama

CZYTAJ: Rafał Patyra: „To moja żona, dzięki łasce Boga, uratowała nasze małżeństwo”

Trzy przyczyny wszystkich naszych problemów

Adam z Ewą zgrzeszyli, złamali zakaz, a więc została zerwana relacja z Bogiem i to jest zawsze pierwsza przyczyna naszych problemów. Drugą przyczyną jest to, że inni wprowadzają nas w grzech. Ewa skusiła Adama, wpłynęła na niego. Kiedy Bóg pytał tych pierwszych rodziców o co chodzi, co się stało, Adam mówi: to Ewa! Po zerwanej relacji z Bogiem, następuje zerwana relacja z człowiekiem. I wtedy jeszcze dochodzi szatan, czyli to, co my dziś nazywamy magią i okultyzmem. I w tej drugiej przyczynie, gdy ktoś nas kusi, często człowiek nie może wybaczyć. I tu, z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że to jest największa najtrudniejsza przyczyna – mój własny grzech, brak wybaczenia, to są ogromne ściany przez które Bóg nie może wejść, bo człowiek ma wolną wolę.

ZOBACZ: Przebaczenie jest wyborem. To nie jest uczucie

Reklama

Jak nauczyć się wybaczać?

Praktycznie wszędzie, gdzie chcemy sobie pomóc trzeba po pierwsze wyrzucić grzech ze swojego życia, a więc pojednać się z Bogiem, postawić Go na pierwszym miejscu. Druga sprawa – trzeba wybaczyć. Jeśli tego nie zrobimy, jeśli wybaczamy, bo już mamy relację z Bogiem, łatwiej nam wybaczyć. I trzecia rzecz – trzeba wyrzec się szatana. I wtedy, te sprawy będą załatwione, mówiąc ogólnie. Ale to działa!

Ludzie pragną Boga, to jest nieprawda, że ludzie są szczęśliwi bez Boga! Ludzie tęsknią, bo tylko Jezus może to szczęście dać. W małżeństwie jest pięknie, ale są pewne strefy życia, na każdym jego etapie, które może wypełnić tylko Bóg. Ani małżonek, ani przyjaciel, ani znajomy, ani fajne jedzenie czy wycieczka – one są potrzebne, i my to lubimy i potrzebujemy tego, to jest naturalne, ale musi być Bóg. Dopiero kiedy człowiek uczyni te trzy rzeczy, musi powiedzieć: Panie Jezu, mam ten problem – może ze zdrowiem, w relacjach – Ty się tym zajmij!

CZYTAJ: „Nie ma raka. Zniknął”. Wanda Półtawska o cudzie i modlitwie ojca Pio

Reklama

Niezwykłe spotkanie z Ojcem Pio

Opowiedział także swoje doświadczenie spotkania z córką duchową Ojca Pio, od której wraz z innymi kapłanami, mieli przywieźć do swojego kraju relikwie Ojca Pio. Powiedziała, że Ojciec Pio tu przyszedł, że Ojciec Pio chce każdemu z nas coś powiedzieć. Wzięła mnie za rękę i mówi „księże, przed Tobą długie kapłaństwo, Ojciec Pio jest tu i on chce, żebyś Ty był chodzącą miłością, i żebyś Ty jeszcze bardziej kochał ludzi.” I staram się tą miłość pokazywać.

Posłuchaj całego świadectwa:

SalveNET, zś/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę