Nasze projekty
Fot. Wikipedia

O swoim talencie mówią: „Bóg dał mi prezent”. Wiara na piłkarskiej murawie

Wychodząc na murawę robią znak krzyża, po strzelonym golu gestem i wzrokiem pokazują na niebo. Cristiano Ronaldo o swoim talencie mówi wprost: „Bóg dał mi prezent”, Leo Messi powtarza: "Jestem wdzięczny Bogu", a Robert Lewandowski dodaje: "Cieszę się, że mam talent od Boga".

Reklama

Robert Lewandowski: „Cieszę się, że mam talent od Boga”

Cieszę się, że mam talent od Boga i potrafię grać w piłkę, że zarabiam pieniądze i mogę nimi pomóc. Chcę się także rozwijać jako człowiek – mówił Robert Lewandowski w wywiadzie dla portalu Wirtualna Polska tuż przed swoim 100. meczem w reprezentacji Polski.

Piłkarz zdradził, że bardzo cieszy się, że dzięki swojemu talentowi może także pomagać innym.  Chcę się także rozwijać jako człowiek. Wiem, że na zdrowie najczęściej nie mamy wpływu, że o wszystko możemy zadbać sami, a z chorobą się nie dyskutuje. Ciężko się patrzy na cierpienie, wiemy też, że wszystkim nie pomożemy. Nie jesteśmy w stanie naprawić świata. Jesteśmy ludźmi, mamy swoje emocje i staramy się zrozumieć, co przeżywają te dzieci i ich rodziny -mówił.

CZYTAJ: Lewandowski: Cieszę się, że mam talent od Boga

Reklama

Leo Messi: „Jestem wdzięczny Bogu”

Lionel Messi ma wytatuowaną podobiznę Jezusa na swoim ciele i jak mówi – wierzy w Boga. Po wygranym finale Copa América powiedział: Jestem wdzięczny Bogu, że dał mi tę chwilę w finale z Brazylią na jej terenie. Myślę, że trzymał dla mnie ten moment.

Gdy w 2013 r. papieżem został Argentyńczyk – Franciszek, Messi wysłał mu swoją klubową koszulkę. Ten gest powiedział o szacunku, którym piłkarz obdarza Ojca Świętego. W 2014 r. doszło do ich spotkania. W tym czasie papież zorganizował spotkanie piłkarzy reprezentacji włoskiej i argentyńskiej i życzył im, by realizowali swoje piłkarskie powołanie na boisku i grali odważnie i uczciwie dla dobra wszystkich.

Messi tuż po tym spotkaniu powiedział: bez wątpienia, ten dzień jest jednym z najbardziej wyjątkowych dni w moim życiu. Mamy doskonalić się na boisku i poza nim.

Reklama

ZOBACZ: Leo Messi: Jestem wdzięczny Bogu

Cristiano Ronaldo: „Bóg dał mi prezent”

Cristiano Ronaldo jest katolikiem. Przyznaje się do swojej wiary, choć przyznaje, że mógłby być bardziej gorliwy. Mówił, że jest wierzący na swój sposób. Zapytany niegdyś o swoje wyjątkowe umiejętności sportowe odpowiedział: Bóg dał mi prezent.

Ronaldo w rozmowie z dziennikarzem „Daily Mirror” zaznaczył, że wiara jest jednym z jego priorytetów. W innym wywiadzie zdradził, że kolekcjonuje krzyże, które zbliżają go do Boga i są wyrazem ich wzajemnej relacji.

Reklama

W jednym z meczy, zdobywając zwycięską bramkę, i tym samym zapewniając swojemu zespołowi awans do finału Arabskiego Pucharu Mistrzów, piłkarz wykonał… znak krzyża. Nie byłoby w tym nic zaskakującego – Ronaldo niejednokrotnie publicznie mówił o swojej wierze – gdyby nie fakt, że zrobił to w muzułmańskim kraju, w którym za każdy najmniejszy tego typu gest można mieć poważne problemy z tamtejszym prawem.

CZYTAJ: Odważny gest Cristiano Ronaldo. Wykonał znak krzyża przed tysiącami Saudyjczyków

Nie tylko na światowych boiskach i prestiżowych zawodach

Niezwykle wzruszające wyznania wiary nie są widoczne jedynie w najwyższych ligach czy na najbardziej prestiżowych zawodach. Niedawno dwóch młodych piłkarzy klubu Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Adam Radwański i Kacper Karasek przyjęli sakrament bierzmowania z rąk bp Andrzeja Jeża. W mediach społecznościowych podzielili się zdjęciem pamiątkowym z tej uroczystości.

Chciałem przyjąć ten sakrament, bo we wcześniejszych latach się to nie udało. W wieku kiedy się jest bierzmowanym nie miałem jak, ze względu na zmiany miejsca zamieszkania, związane z karierą piłkarską. Wtedy się nie udało, a teraz przyszedł na to czas – mówi Adam Radwański dla Radia RDN Małopolska. I dodaje: To był ważny moment w moim życiu, bo przecież chodzę do Kościoła i jestem wierzący.

ZOBACZ: Treningi łączyli z… przygotowaniem do sakramentu bierzmowania. „To był ważny moment w moim życiu”

rdn.pl, sportowefakty.wp.pl, fcbarca.com, krolowa.pl, wpolityce.pl, zś/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę