Nasze projekty

Treningi łączyli z… przygotowaniem do sakramentu bierzmowania. „To był ważny moment w moim życiu”

Dwóch piłkarzy Bruk-Bet Termalica Nieciecza przyjęło sakrament bierzmowania. Przygotowania do tego sakramentu łączyli z treningami i walką o awans do Ekstraklasy.

Fot. Bruk-Bet Termalica Nieciecza KS/Facebook

Piłkarze klubu Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Adam Radwański i Kacper Karasek przyjęli sakrament bierzmowania z rąk bp Andrzeja Jeża. W mediach społecznościowych klubu, podzielili się zdjęciem pamiątkowym z tej uroczystości.

Chciałem przyjąć ten sakrament, bo we wcześniejszych latach się to nie udało. W wieku kiedy się jest bierzmowanym nie miałem jak, ze względu na zmiany miejsca zamieszkania, związane z karierą piłkarską. Wtedy się nie udało, a teraz przyszedł na to czas – mówi Adam Radwański dla Radia RDN Małopolska. I dodaje: To był ważny moment w moim życiu, bo przecież chodzę do Kościoła i jestem wierzący.

CZYTAJ: Piłkarz Chelsea: Pan jest moim pasterzem

Reklama

„Przygotowywaliśmy się tak, jak inni”

Przyjęcie sakramentu bierzmowania poprzedziły przygotowania. Przygotowywaliśmy się tak, jak inni. Może nie udało się nam być na wszystkich spotkaniach, bo ciężko było to połączyć z treningami, ale ustaliliśmy jednak z księdzem, że kiedy będzie taka możliwość to będziemy w kościele – mówi Adam Radwański.

Piłkarze przygotowywali się do tego sakramentu wraz z grupą tegorocznych bierzmowanych. Formację przed bierzmowaniem przechodziliśmy z innymi uczniami, którzy wraz ze swoimi rodzicami przychodzą na nasze mecze i nas kojarzą, więc to też było ciekawe przeżycie – dodaje.

Reklama

Maksymilian Osak/rdn.pl, zś/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę