Nasze projekty
Fot. Christian Bier,Wikipedia/ Dawid Kubacki,Instagram

„Modlimy się za Was!” Poruszające słowa wsparcia dla Kubackich płyną z całego świata

Słowa wsparcia i zapewnienie o modlitwie przekazał m.in. trener polskiej kadry, Thomas Thurnbichler. "Sport schodzi teraz na drugi plan. Moje myśli i myśli całego zespołu są z Dawidem, jego żoną i całą rodziną. Modlimy się za nich i przesyłamy siłę, jakiej teraz potrzebują, aby wszystko skończyło się dobrze".

Reklama

W poniedziałek 20 marca, Dawid Kubacki poinformował o ciężkim stanie swojej żony. „Lekarze walczą o jej życie” – napisał skoczek. Dodał, że podjął decyzję o zakończeniu sezonu w skokach narciarskich „ale nie to jest teraz najważniejsze” – podkreślił.

CZYTAJ: Dawid Kubacki o żonie: „Stan jest ciężki i lekarze walczą o jej życie”

„Modlimy się za nich i przesyłamy siłę, jakiej teraz potrzebują”

Słowa wsparcia dla rodziny Kubackich napływają z całego świata. Zapewnienie o modlitwie przekazał trener polskiej kadry, Thomas Thurnbichler.

Reklama

Sport schodzi teraz na drugi plan. Moje myśli i myśli całego zespołu są z Dawidem, jego żoną i całą rodziną. Modlimy się za nich i przesyłamy siłę, jakiej teraz potrzebują, aby wszystko skończyło się dobrze” — przekazał trener polskiej kadry Thomas Thurnbichler.

Wsparcie wyraził także Clas Brede Brathen, szef norweskich skoków. Z ręką na sercu mogę tylko powiedzieć, że w naszym środowisku wszyscy jesteśmy zjednoczeni i przejęliśmy się tą sytuacją. Trzymamy się razem pomimo granic, narodowości i pomimo wszystkiego, dlatego teraz jesteśmy z Dawidem – powiedział NTB.

„Rodzina na pierwszym miejscu”

Pod wpisem Dawida Kubackiego umieszczonym na Instagramie, słowa wsparcia napisało wielu skoczków i sportowców całego świata.

Wśród nich znalazł się Halvor Egner Granerud, sportowy rywal Dawida Kubackiego w walce o Kryształową Kulę w Pucharze Świata. „Trzymaj się mocno. Wszystkim Wam życzę wszystkiego najlepszego i trzymam kciuki” – napisał pod postem Dawida Kubackiego.

„Nasze myśli są z wami. Wszystkiego, co dobre” – napisał z kolei Stefan Kraft. Skoczek po zakończonych zawodach w Norwegii powiedział: To, co się stało, jest naprawdę smutne. To musi być dla niego coś niezwykle trudnego. Mogę mu tylko życzyć wszystkiego najlepszego. Tak naprawdę to nie jest ważne, kto będzie drugi, trzeci czy czwarty w ogólnej klasyfikacji na zakończenie sezonu. Jestem pewny, że walka do końca będzie wspaniała – mówił Austriak w rozmowie z Eurosportem.

Reklama

„Wszystkiego najlepszego Dawid dla Ciebie i Twojej rodziny. Naprawdę mam nadzieję, że wszystko potoczy się dobrze” – napisał Karl Geiger. „Moje myśli są z wami. Życzę Tobie i twoim bliskim wszystkiego najlepszego” – dodał Daniel Andre-Tande. „Trzymajcie się mocno w tych chwilach. Nasze myśli są z Tobą i całą twoją rodziną” – napisał Żiga Jelar. „Wszystkiego najlepszego dla Was wszystkich” – napisał Peter Prevc. „Bądź silny” – napisał Jernej Damjan. „Najlepsze życzenia w tym trudnym czasie. Rodzina na pierwszym miejscu” – napisał Robert Høneren Johansson. „Trzymamy kciuki i życzymy wszystkiego najlepszego. Mam nadzieję, że wkrótce wszystko będzie dobrze” – napisał Johann Forfang.

Rodzinę Kubackich wspierają także polscy sportowcy. „’Dużo sił” – skomentowała Iga Świątek. „Razem zwyciężycie wszystko” – napisała Magdalena Pałasz. „Trzymajcie się mocno” – napisała Anna Kiełbasińska. „Dużo zdrowia! Trzymajcie się!” – napisała Joanna Wołosz. Rodzinę Kubackich wspierają także kibice czy dziennikarze.

ZOBACZ: Dawid Kubacki: znak krzyża pomaga mi być lepszym zawodnikiem

„Dobrą, życzliwą myślą, wsparciem i modlitwą o zdrowie otaczamy całą Rodzinę”

Słowa wsparcia przekazali także prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki.

„W tym trudnym momencie wszyscy jesteśmy z Dawidem Kubackim i Jego Najbliższymi. Dobrą, życzliwą myślą, wsparciem i modlitwą o zdrowie otaczamy całą Rodzinę. Drogi Panie Dawidzie! Od lat jest Pan dla Polski i dla nas zawsze i niezawodnie. Jesteśmy z Panem!!!” – napisał prezydent na Twitterze.

„Najwięksi sportowcy są przede wszystkim ludźmi. Dziękuję Dawidowi Kubackiemu za wspaniały sezon i życzę wiele siły podczas walki o zdrowie najbliższych.” – napisał premier Mateusz Morawiecki.

zś, Dawid Kubacki/Instagram, eurosport.tvn24.pl, sport.tvp.pl/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę