Nasze projekty
fot. Christian Bier/Wikimedia Commons CC BY-SA 4.0

Dawid Kubacki: znak krzyża pomaga mi być lepszym zawodnikiem

"Wiara w moim życiu jest bardzo ważna. Żegnam się przed skokiem, bo to jest symbol wiary, z którym się identyfikuję" - powiedział kilka lat temu Dawid Kubacki.

Reklama

Kubacki to jeden z najlepszych polskich skoczków, który swoimi występami dostarcza kibicom radości i dumy. Sportowiec osiągnął wiele na skoczni oraz w życiu rodzinnym. Warto podkreślić, że ogromne wsparcie daje mu wiara… Dlatego też często widzimy, że przed skokiem Kubacki czyni znak krzyża.

PRZECZYTAJ>>> Aleksander Zniszczoł: Pamiętajcie, aby być wdzięcznym za to, co się ma

Wiara w moim życiu jest bardzo ważna. Żegnam się przed skokiem, bo to jest symbol wiary, z którym się identyfikuję – powiedział skoczek kilka lat temu w rozmowie z Onet Sport. Wydaje mi się, że ten znak krzyża pomaga mi być lepszym zawodnikiem. Dzięki temu czuję, że mam na skoczni dodatkowe wsparcie. Tak, jakbym miał przy sobie psychologa – mówił.

Reklama

Kubacki podkreślił, że „wsparcie z góry pomaga mu podejść do pewnych rzeczy ze spokojem”. Dlatego jest to może trochę taki środek psychologiczny. U mnie to się sprawdza. Identyfikuję się z tym i nie jest to dla mnie wstydliwy temat. Nie uważam, żebym musiał się ograniczać albo tłumaczyć, dlaczego to robię – wskazał Kubacki.

kh, Onet Sport/Stacja7

Reklama

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę