Nasze projekty

Dawid Kubacki o żonie: „Stan jest ciężki i lekarze walczą o jej życie”

Dawid Kubacki przekazał powód swojej nieobecności podczas ostatnich zawodów. "Moja żona Marta wylądowała w szpitalu z przyczyn kardiologicznych, jej stan jest ciężki i lekarze walczą o jej życie." Dodał także, że to dla niego oznacza zakończenie sezonu.

Fot. _marta_ku_/Instagram

Mój nagły powrót do domu…. jestem wam winien słowo wyjaśnienia. Moja żona Marta wylądowała w szpitalu z przyczyn kardiologicznych, jej stan jest ciężki i lekarze walczą o jej życie. Jest w dobrych rękach, to silna dziewczyna, wiem że będzie walczyła – napisał skoczek na swoim Instagramie.

Dodał także, że to dla niego oznacza zakończenie sezonu. Oczywiście to dla mnie koniec sezonu, ale nie to jest teraz najważniejsze.

„To, co się stało, jest naprawdę smutne”

Dawid Kubacki wycofał się ze startu w finale konkursu Raw Air na Vikersunbakken na około 30 minut przed startem jako powód podając osobistą sytuację. Decyzję skoczka skomentował Apoloniusz Tajner. Podczas „Sportowego Wieczoru” został zapytany o dokładnie powody nieobecności skoczka odpowiedział: Niestety, nie próbowałem się nawet dowiadywać. Jeśli to jest powód osobisty, to jest to sprawa delikatna i trzeba to uszanować – powiedział Apoloniusz Tajner.

Słowa wsparcia dla skoczka przekazywali także sportowi konkurenci Dawida Kubackiego. Stefan Kraft po zakończonych zawodach w Norwegii powiedział: To, co się stało, jest naprawdę smutne. To musi być dla niego coś niezwykle trudnego. Mogę mu tylko życzyć wszystkiego najlepszego. Tak naprawdę to nie jest ważne, kto będzie drugi, trzeci czy czwarty w ogólnej klasyfikacji na zakończenie sezonu. Jestem pewny, że walka do końca będzie wspaniała – mówił Austriak w rozmowie z Eurosportem.

Reklama

dawid.kubacki.official/Instagram, przegladsportowy.onet.pl, sport.pl, zś/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę