Nasze projekty
Fot. Radio Doxa,Facebook/ Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle,YouTube

Kamil Semeniuk i niezwykły mural. „Staram się być dobrym człowiekiem. Dobro wraca, to jest moje motto”

"Staram się być dobrym człowiekiem, czynić dobro. Jeśli tylko jest taka możliwość, by komuś pomóc, zawsze jestem chętny" - mówił Kamil Semeniuk, najlepszy przyjmujący siatkarskich Mistrzostw Świata 2022.

Reklama

„Dobro wraca – to moje motto”

W niedzielę 18 września Kamil Semeniuk uczestniczył w uroczystościach jubileuszowych swojej wspólnoty parafialnej w Kędzierzynie-Koźlu. Parafia pw. św. Eugeniusza na Pogorzelcu prowadzona jest przez Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej i jest rodzinną parafią sportowca. W rozmowie z Radiem Doxa tegoroczny wicemistrz świata przyznał, że w swoim życiu kieruje się dobrem innych i gdy tylko ma taką możliwość, stara się pomagać innym nawet wtedy, gdy wiąże się to ze zmianą swoich planów.

Staram się być dobrym człowiekiem, czynić dobro. Jeśli tylko jest taka możliwość, by komuś pomóc, zawsze jestem chętny. Nie zawsze pozwala na to czas, ale jestem taką osobą, która rzadko kiedy odmawia, nawet jeśli gdzieś tam się skrzywię jeśli chodzi o moje plany i staram się te plany zmodyfikować i czy to komuś podpisać koszulkę, czy dać autograf czy załatwić jakiś prezent czy po prostu zwykłą ludzką rzecz – wnieść sąsiadce zakupy na wyższe piętro. Staram się być dobrym człowiekiem, dobro też wraca i takie jest moje motto – przyznał Kamil Semeniuk.

ZOBACZ: Bartosz Kurek o wsparciu żony: tam gdzie Ania, tam i ja, mam nadzieję, że ten duet poprowadzi nas do sukcesu

Reklama

„Jestem bardzo zaszczycony i wzruszony”

Kilka dni wcześniej w Kędzierzynie-Koźlu odsłonięto wyjątkowy mural przedstawiający Kamila Semeniuka, polskiego reprezentanta w siatkówce grającego na pozycji przyjmującego.

Malowidło powstało na ścianie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 11 w Kędzierzynie-Koźlu, czyli w szkole, w której uczył się Kamil. Jestem bardzo zaszczycony i wzruszony całą sytuacją. Nie wyobrażałem sobie takiej sytuacji, że mogę swoim wizerunkiem widnieć na szkole i to jeszcze na tej, do której uczęszczałem. To fantastyczne uczucie  – mówi Kamil Semeniuk.

CZYTAJ: Dlaczego reprezentanci Włoch grają w niebieskich strojach?

Reklama

„Ten mural to ukłon w kierunku całej drużyny”

Pomysł na mural powstał w klubie Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Ten mural to ukłon w kierunku całej drużyny, dwukrotnego zdobywcy Ligi Mistrzów. Nie udało się tego zrobić nikomu, jeśli chodzi o polskie drużyny. Jesteśmy w ten sposób zapisani w historii europejskiej i polskiej siatkówce – mówił prezes klubu Piotr Szpaczka w rozmowie z Radiem Doxa.

Autorem muralu jest Piotr Piłka, który ma na swoim koncie wiele prac, w tym malowidło dziewczynki symbolizujące walkę Ukrainy z rosyjskim najeźdźcą.

doxa.fm, oblaci.pl, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, zś/Stacja7

Reklama

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę