Nasze projekty
Twitter/Christiano Ronaldo fans

Fernando Santos: W Fatimie mogę cieszyć się ciszą Maryi, która dyskretnie cierpiała z Jezusem

Selekcjoner reprezentacji Portugalii Fernando Santos otwarcie przyznaje, że jest Katolikiem. W trakcie trwania piłkarskich mistrzostw Europy podzielił się swoim świadectwem dotyczącym sanktuarium w Fatimie.

Reklama

Fernando Santos w licznych wywiadach, m.in. w nagraniu dla rektoratu Fatimy wskazał na swój trwający kilkadziesiąt lat związek z portugalskim sanktuarium. Deklarujący się jako katolik selekcjoner wskazał, że Fatima stanowi dla niego ważne miejsce w rozwoju duchowym. Jestem zafascynowany tym miejscem, gdyż mogę w nim cieszyć się ciszą Maryi, która dyskretnie cierpiała z Jezusem – powiedział selekcjoner piłkarskiej drużyny.

Santos w licznych wywiadach i świadectwach przed rozpoczęciem Euro przypominał też o konieczności zaufania Bożej Opatrzności. Wskazywał również na swoją ufność w zdobycie w 2016 r. tytułu mistrza Europy z ekipą, która nie uchodziła wówczas za faworyta turnieju.

Opowiadający o swoim nawróceniu z 1994 r. trener wskazał na potrzebę nieustannego odradzania się chrześcijan i odrzucania postawy bierności. Współcześnie jednym z największych problemów ludzkości jest owo wyczekiwanie na zmianę. Tymczasem, aby zmieniać innych musimy rozpocząć ten proces od zmieniania nas samych – dodał Fernando Santos.

Reklama

kw/KAI/Stacja7

Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę