Nasze projekty
fot. Terri Sewell/Wikimedia Commons

Denzel Washington: Postaw Boga na pierwszym miejscu

"Postaw Boga na pierwszym miejscu. Postaw Boga pierwszego we wszystkim, co robisz. Wszystko, co mam, co osiągnąłem jest z łaski Bożej. To jest prawdziwy dar".

Reklama

Postaw Boga na pierwszym miejscu. Postaw Boga pierwszego we wszystkim, co robisz. Wszystko, co mam, co osiągnąłem jest z łaski Bożej. To jest prawdziwy dar.

Pozostań przy Bogu

Pewnego dnia, kiedy Denzel kończył collage, poszedł do salonu fryzjerskiego. Tam spojrzał w lustro, a następnie na panią, która siedziała pod suszarką. Spoglądali na siebie wzajemnie przenikliwym spojrzeniem. Nagle powiedziała, że prosi o kartkę papieru i długopis, ponieważ musi zapisać coś bardzo ważnego. Patrząc na młodzieńca miała myśl, że wkrótce będą go słuchać miliony, że będzie mówił do tłumu ludzi, którzy będą go słuchali.

„Będziesz podróżował i mówił do miliona ludzi”. To mi powiedziała, młodemu człowiekowi, który nie wiedział, co chce robić w przyszłości. Rzeczywiście tak się stało. Od tamtego dnia zostało w mojej świadomości pozostała myśl, że faktycznie jestem chroniony, że jestem kierowany przez Pana Boga. Dzięki Bogu utrzymałem się w pokorze. I nawet, jeśli nie było mi łatwo trzymać się jego dróg, on zawsze pozostawał przy mnie. Więc pozostań przy Bogu, w każdej rzeczy, którą czynisz – mówił do absolwentów.

Reklama

Czytaj także >>> Święci Młodziankowie. Męczeństwo przyłączyło ich do Chrystusa

Upadnij wielce

Niech twój upadek będzie wielki. Dzisiaj jest początkiem reszty twojego życia, który czasami może być bardzo niebezpieczny, bo życie jest twarde, świat jest okrutny, a żyjesz tylko raz. Czyń coś, do czego czujesz pasję, do czego jesteś rozogniony. Zaryzykuj, nie bój się upadku.

Denzel Washington przywołał znany test IQ, w którym zadaniem rozwiązującego było połączeniu wszystkich kropek, aby nie odrywać długopisa od kartki. Jedyną drogą, aby to zrobić, było wyjście poza te kropki. Właśnie dlatego, aktor zachęca, aby wyjść poza swoje pudło, poza swoje kropki, poza ograniczenia. Nie bój się wielkiego upadku, miej wielkie marzenia. Ale pamiętaj, twoje marzenia bez celu będą tylko marzeniami, które tylko rozpalą twoje zawiedzenie. Miej marzenia, ale miej też cel! Aby zdobyć cel i powołanie należy zastosować dyscyplinę i regularne działania – tłumaczył.

Reklama

To, że robisz więcej, nie oznacza, że więcej zdobywasz

Planuj. Słyszeliście powiedzenie: „Nie planuję upadku, ale upadam, by zaplanować”? Ciężka praca działa i przynosi efekty. Ciężka praca to to, co czynią ludzie sukcesu. Pamiętaj też drugą stronę medalu. To, że robisz więcej, nie znaczy, że więcej zdobywasz. Nie pomyl każdego ruchu twojego działania z progresem.

Pewnego dnia, mama Denzela powiedziała mu, że można biegać w milion miejsc, ale wciąż można nic nie załatwić. Dlatego właśnie należy kontynuować zdobywanie celu, kontynuować misję, którą Bóg ma dla każdego człowieka.

Powiedz dziękuję na przyszłość

Nigdy nie zobaczysz ciężarówki z meblami za karawaną pogrzebową, czy z czyjąś posiadłością. Niezależnie ile pieniędzy zarabiasz, nie możesz ich wziąć ze sobą. Nie liczy się to, ile masz, ale co robisz z tym, co masz. Mamy różne dary i umiejętności. Najbardziej egoistyczną rzeczą, jaką można zrobić na tym świecie, to pomóc drugiej osobie. Dlaczego to jest egoistyczne? Ponieważ wdzięczność, dobre samopoczucie, które dostarcza pomaganie innym – nic nie jest w stanie tego zastąpić – powiedział Denzel Washington.

Reklama

Aktor zwrócił uwagę, że w życiu należy pamiętać o wdzięczności. Należy podziękować Bogu każdego dnia, za to, co się wydarzyło i za to, co wkrótce się wydarzy. Powiedział, że marzy, aby przed snem wszyscy studenci wcisnęli kapcie jak najgłebiej pod łóżko, aby po przebudzeniu trzeba było stanąć na kolana żeby się do nich dostać. I tak już będąc na kolanach podziękować Bogu…. A gdy będziecie na kolanach, powiedzcie: „Dziękuję za łaskę, dziękuję za Twą litość, za zrozumienie, za mądrość, za moich rodziców, za Twoją miłość i miłosierdzie.” Powiedz dziękuję na przyszłość, za to, co już jest Twoje.

Czytaj także >>> Panie nie wiem, dokąd podążam

Poczuj różnicę

Każda dobra rzecz, która pragniesz – możesz ją mieć. Wyznawaj ją, ciężko pracuj na to, aby ją mieć. Następnie odwróć się i wciągnij w swoje doświadczenia drugą osobę. Życie jest po to, aby żyć, a nie wegetować. Ciężko pracuj, zaufaj Bogu i poczuj różnicę!

kw/Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę