Nasze projekty
Reklama
Fot. Kobieta.gazeta.pl/Facebook

Adam Woronowicz: Każdy człowiek jest wierzący!

"Wiara jest wpisana w nasze życie i będziemy jej zawsze szukać" - przekonuje aktor Adam Woronowicz.

Adam Woronowicz w niedawnym wywiadzie podzielił się tym, co nabardziej lubi w swoim życiu. Sam fakt, że żyję, że wstaję rano, mam pracę, którą kocham, są wokół mnie ludzie, których kocham. To jest bardzo przyjemne – to tyle i aż tyle! Z jednej strony czasem to bywa trudne, ale myślę, że jest to piękne w życiu – mówił dla portalu kobieta.gazeta.pl.

CZYTAJ>>> Adam Woronowicz: Nie dajcie sobie zabrać Chrystusa! Kiedy Go zabiorą, choćby Wam dali cały świat, będziecie nikim

Adam Woronowicz: „Wiara jest czymś wpisanym w nasz krwioobieg”

Aktor został także zapytany o to, czy wiara pomaga mu w celebrowaniu życia. Każdy człowiek jest wierzący! – odpowiedział i wyjaśnił co dla niego oznacza wierzyć. Ktoś, kto robi triatlon, wierzy, że go ukończy. Ktoś, kto skacze ekstremalnie z paru tysięcy metrów wierzy, że ten spadochron się otworzy. Ktoś, kto wchodzi na szczyt wierzy, że wejdzie i że zejdzie. Tym jest w ogóle wiara w życiu człowieka, każdego!

Reklama

Adam Woronowicz wyjaśnił, że bez względu na to, czy wiara kojarzy się z pojęciem religii, jest czymś nieodzownym w życiu każdego człowieka.

Jako ludzie, ze swojej istoty jesteśmy istotami duchowymi. Wiara jest czymś wpisanym w nasz krwioobieg i będziemy jej szukać zawsze, cokolwiek to będzie – będziemy wierzyć w miłość, we wróżby, że wszystko będzie jeszcze dobrze – potrzebujemy tego, jak tlenu!

W tej samej rozmowie przyznał, że wiara jest dla niego czymś głębokim. Wydaje mi się, że jest to coś intymnego.

Reklama

ZOBACZ>>> “Odkrywałem, że sam niewiele mogę”. Historia powołania Mateusza

dalszy ciąg tekstu pod filmem

Chrześcijaństwo to nie jest obciach!

Adam Woronowicz w wielu rozmowach podkreśla, że wiara jest dla niego ważna. W świadectwie wygłoszonym do młodych opowiedział o własnej drodze wiary

Reklama

Wiem, że Jezus ma dla Waszego życia cudowny plan. Tak jak ja kiedyś usłyszałem te słowa, bardzo je przyjąłem – Bóg ma dla Twojego życia wspaniały plan. On chce, żebyście byli szczęśliwi! – mówił Adam Woronowicz.

Chrześcijaństwo to nie jest obciach, nie dajcie sobie tego wmówić, nie dajcie sobie zabrać Chrystusa, proszę Was o to! Bo kiedy zabiorą Wam Chrystusa, choćby Wam dali cały świat, będziecie nikim.

kobieta.gazeta.pl, Dobre Media Nowej Ewangelizacji/YouTube

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę