Nasze projekty
Reklama
fot. Telemagazyn/Creative Commons Attribution 3.0/commons.wikimedia.org

Adam Woronowicz: Urodziłem się w Boże Narodzenie, ale to święto Kogoś ważniejszego, niż ja

"Czekam na Boże Narodzenie, bo On mnie zbawia! Oczywiście, to jest tylko pamiątka, obchodzę Jego urodziny. Może ma to dla mnie jeszcze większe znaczenie, bo to także moje urodziny" - mówi Adam Woronowicz, który 25 grudnia obchodzi swoje urodziny.

Adam Woronowicz to polski aktor, znany publiczności z wielu ról teatralnych i filmowych. Aktor wielokrotnie wypowiada się na temat wiary. W wywiadzie udzielonym portalowi Fronda.pl opowiedział o tym jak obchodzi Boże Narodzenie i wypadające w tym dniu – swoje urodziny.

CZYTAJ: Adam Woronowicz: Nie dajcie sobie zabrać Chrystusa! Kiedy Go zabiorą, choćby Wam dali cały świat, będziecie nikim

„Tego dnia urodził się Ktoś ważniejszy, niż ja”

W rozmowie z Martą Brzezińską Adam Woronowicz podkreślił, że czeka na Boże Narodzenie ze względu na swoją wiarę. Zaznaczył, że dzień ten ma dla niego jeszcze większe znaczenie.

Reklama

To także moje urodziny – ja się rodziłem chwilę po Pasterce, 25 grudnia. Tak naprawdę, czasem bliscy zapominają o moich urodzinach, a ja się z tego powodu bardzo cieszę, bo tego dnia Ktoś ważniejszy się urodził. Kiedyś jakoś tam może to przeżywałem, ale dziś coraz bardziej do mnie dociera, że to święto Kogoś o wiele większego niż ja.

ZOBACZ: Bracia Szczepanikowie: Po wigilii kolędowaliśmy po wsi

„Wtedy nie zapomnimy jaka jest istota świąt”

Dla Adama Woronowicza w przeżywaniu Świąt Bożego Narodzenia ważne jest, by pamiętać kto jest najważniejszy w tych dniach.

Reklama

Wtedy nie zapomni się o tym, co jest ich istotą. Trzeba sobie jasno powiedzieć, jak te Święta się nazywają – przecież to Święta Bożego Narodzenia, więc chyba nie trudno zapomnieć o tym najważniejszym Gościu – mówił aktor.

fronda.pl, zś/Stacja7

Reklama

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę