Nasze projekty

Ciacho za ciacho dla Kamerunu!

Już jutro (14 grudnia) na krużgankach krakowskiego klasztoru ojców dominikanów odbędzie się kolejna edycja akcji charytatywnej "Ciacho za ciacho"!

Reklama

“Ciacho za ciacho” to mający już ponad dziesięcioletnią tradycję cykliczny kiermasz książek, ciast i ozdób świątecznych, który trwa przez całą niedzielę na krużgankach krakowskiego klasztoru Dominikanów przy ulicy Stolarskiej 12. Impreza jest przygotowywana przez studentów Duszpasterstwa Akademickiego „Beczka”. Zaproszeni do udziału są wszyscy, nie tylko stali bywalcy Bazyliki przy ulicy Stolarskiej. Dzięki dotychczasowym edycjom udało się m.in. zbudować studnie w Sudanie, zakupić rentgen dla szpitala w Ugandzie i wesprzeć przeznaczony dla trędowatych ośrodek rehabilitacji w Indiach.

 

Tym razem za zebrane środki zostanie ufundowana szkoła w Koro, małej miejscowości położonej we wschodniej części Kamerunu.

Reklama
Reklama

 

Trailer akcji „Ciacho za ciacho”

Koro jest położone we wschodniej części Kamerunu. Obecnie wszystkie dzieci z wioski, których rodzice zdecydowali się by posłać je do szkoły, muszą chodzić do odległej o sześć kilometrów wioski Tapare. Rodzice nie mają samochodów, a dla najmłodszych dzieci jest to duży wysiłek. Marzeniem mieszkańców wioski, jak również opiekujących się nią sióstr, jest budowa prostej, składającej się z kilku pomieszczeń szkoły. Szkoła byłaby przeznaczona dla młodszych dzieci z Koro i dwóch pobliskich wiosek. Mieszkańcy już rozpoczęli prace nad przygotowaniem terenu. Pieniądze potrzebne są na zakup materiałów budowlanych oraz wyposażenia, a także na zatrudnienie nauczyciela.

Reklama
Reklama

 

Zapraszamy już jutro, 14 grudnia na krużganki klasztoru Dominikanów przy ulicy Stolarskiej 12 w godzinach 7:00 – 23:00.

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę