Nasze projekty

Dzień Matki. Pomysły na wartościowy prezent

Dzień Matki to szczególna okazja, by wrazić naszym Mamom wdzięczność i miłość. Podpowiadamy pomysły na wartościowe prezenty, jakimi możemy obdarować je w tym wyjątkowym dniu!

Reklama

Wspaniale, gdy ten wyjątkowy dzień możemy spędzić razem z kochaną Mamą i tak po prostu, jak w dzieciństwie – nacieszyć się jej towarzystwem! Jeśli oprócz otoczenia jej czułością i modlitwą myślisz o wręczeniu miłego książkowego upominku to zachęcamy do skorzystania z promocyjnej oferty w naszej księgarni Dobroci.pl, gdzie naszykowaliśmy pakiety z bardzo kobiecymi propozycjami w bardzo atrakcyjnych cenach.

>>> ZOBACZ NASZĄ PROMOCYJNĄ OFERTĘ KSIĄŻEK NA DZIEŃ MATKI <<<

Jesteśmy pewni, że nasze Mamy będą zachwycone przepięknie wydanymi książkami, w kwiecistych okładkach, z poruszającą treścią, autorstwa Kobiet zaprzyjaźnionych z portalem Stacja7. W gotowości do obdarowania czekają bestsellery:

Reklama

„Druga. Najbardziej niezwykła podróż ku sobie” Anny Hazuki

“Swoje szczęście lokowałam raczej między karierą korporacyjną a pracą naukową. Ewentualnie z jakimś sensownym mężem u boku. Naprawdę byłam przekonana, że kompletnie nie nadaję się do roli mamy, że wszystko we mnie przeczy instynktowi macierzyńskiemu i jedyne dzieci, na jakie powinnam sobie pozwolić, to te, które będą wołać do mnie: ciociu” – pisze Anna Hazuka.

Jak z takiej postawy stała się Mamą piątki dzieci? O swojej drodze Anna Hazuka pisze w nietuzinkowy sposób – w książce nie znajdziemy złotych rad czy porad psychologicznych. Zamiast tego, wyruszymy we wciągającą, pełną humoru i autoironii „podróż ku sobie”.

Jest książką świeżą i nowatorską, prezentującą w formie świadectwa odkrywcze spojrzenie na macierzyństwo i kobiecość. Autorka stawia na autentyczność i nie boi się sięgać po niestandardowe rozwiązania: w miejsce modnej obecnie formuły poradnika pop-psychologicznego proponuje wciągający, pełen humoru i autoironii pamiętnik z „podróży ku sobie”.

Reklama

Anna Hazuka ma świetną intuicję i ujmujący styl. Pisze mądrze, błyskotliwie, bez dydaktyzmu, za to z otwartością, wrażliwością i autentyczną troską o czytelnika, w którego ręce przekazuje bardzo osobisty zapis dojrzewania do akceptacji siebie.

„Druga” to książka, która można dać w prezencie Mamie i samej sobie. O odkrywaniu sensu życia, wymarzonej pracy i zwykłego-niezwykłego szczęścia. Otwierająca na Miłość i uwalniająca.

CZYTAJ>>> „Druga” to książka, której słowa ratują mi życie

Reklama

Modlitewnik dla kobiet

Ta książka zaskakuje. Nie jest modlitewnikiem w tradycyjnym tego słowa znaczeniu – to owoc determinacji ponad stu współautorek, świeckich kobiet, gotowych do podzielenia się swoim osobistym doświadczeniem wiary. Tu nie ma lukru, jest prawda, wzruszenie, płynąca z serca modlitwa i zachęta do konkretnego działania. 365 cytatów ze świata literatury, filmu, mody, popkultury, a także z Pisma Świętego inspiruje, motywuje i kieruje do Boga.

Rozważania i modlitwy zawarte w publikacji są autentycznymi przeżyciami i przemyśleniami autorek, może się z nimi identyfikować wiele Czytelniczek.

„Modlitewnik dla kobiet” jest starannie dopracowany pod względem graficznym. Dobór czcionek, kwiatowych ilustracji oraz przepiękna, subtelna okładka sprawiają, że korzystanie z tej publikacji daje wiele radości. Książka jest lekka, ma giętką oprawę i poręczny format (mieści się w damskiej torebce).

 „Modlitewnik dla kobiet” spotkał się z tak dobrym odbiorem, że zmobilizowało nas to, żeby pójść dalej i dać naszym Czytelniczkom jeszcze więcej treści umacniających w codzienności.  I tak zrodził się pomysł na „Planer Dobroci”.

ZOBACZ>>> Tu możemy spojrzeć na siebie bez oceniania. „Modlitewnik dla kobiet”

Planer Dobroci

Twórczynie Planera Dobroci kierowały się myślą, że brakuje takiego narzędzia do planowania, które uwzględniałoby coś więcej niż kalendarz z miejscem na zwykłe, typowe plany i kontakty. Dlatego „Planer Dobroci” to z jednej strony pomocnik w planowaniu codzienności, z którego można zacząć korzystać w dowolnym momencie, z drugiej zaś – źródło inspiracji, pozytywnego nastawienia i dobre narzędzie do poszerzania życiowych horyzontów.

W planerze, oprócz wybranych cytatów z „Modlitewnika dla kobiet” znajdują się m.in. „biblijne numery ratunkowe”, czyli wspierające cytaty z Pisma świętego, po które warto sięgnąć w trudnym położeniu, jest też miejsce na własne „ratunkowe” ulubione sigla biblijne. Planer zawiera specjalne zadania, które mobilizują do praktykowania wdzięczności, sięgnięcia po wzbogacającą duchowo lekturę. Służy też do wyrabiania nawyków, poprzez zaznaczenie wykonania zaplanowanych zadań, niekoniecznie związanych z duchowością, ale i dotyczących prostych, prozaicznych czynności, np. wyrobienia nawyku wypicia zalecanej ilości wody.

ZOBACZ>>> Niedatowany Planer Dobroci. Z nim zaplanujesz nowy start!

EBOOK „100 modlitw Mam”

 „100 modlitw mam” to modlitewnik w formie e-booka stworzony dla mam przez mamy. 

Zawiera zbiór tekstów, napisanych przez blisko 30 kobiet. Każda z modlitw jest inspirowana jednym hasłem, a ich treść jest na tyle krótka, że wystarczy minuta, by odczytać jedną z nich.

Z e-booka z powodzeniem skorzystają mamy zabiegane i te, którym często brakuje słów, by wypowiedzieć to, co kryje się w ich sercu i gdy przychodzi chwila na modlitwę, właściwie nie wiedzą, od czego ją zacząć.

Wśród modlitw znajdują się teksty kierowane do Boga Ojca, Jezusa i Ducha Świętego. Są tu także modlitwy o wstawiennictwo świętych. Teksty są na tyle krótkie, by w razie potrzeby dodać coś od siebie czy nauczyć się na pamięć i modlić się daną frazą w dowolnym miejscu i czasie.

CZYTAJ>>> Od Mam dla Mam. Wyjątkowy ebook “100 modlitw Mam”

„Święta Rita. Modlitwy na każdy dzień”

Święta Rita – wyczekiwana jedynaczka, żona, matka, wdowa, zakonnica – przeszła zwycięsko przez wielkie cierpienia stając się sprawdzoną towarzyszką na drogach życia i “patronką trudnych spraw”. Dla rodzin chrześcijańskich jest znakiem nadziei oraz orędowniczką pokoju i pojednania. Św. Rita była tak zwyczajną, cichą świętą, że nie pozostawiła po sobie ani jednego napisanego słowa. Modlitwy zawarte w tej książce powstały w oparciu o przyjętą przez nią duchowość augustiańską. Intencje każdego, kto korzysta z tego poruszającego serce tomiku, w swoich modlitwach polecają Siostry Augustianki, promujące kult św. Rity.

ZOBACZ>>> Codzienna modlitwa do świętej Rity. Niezwykły modlitewnik

„Wielki foch. O (nie)dojrzałości kobiet” Anety Liberackiej i s. Anny Marii Pudełko AP

„Wielki Foch” to propozycja dla kobiet dociekliwych, chcących „rozgryźć” samą siebie, poznać i okiełznać własne emocje, by świadomie nimi zarządzać w kontaktach z bliskimi i otoczeniem.

W książce padają ważne pytania: jak w pełni korzystać z kobiecości? Kiedy kobieta jest dojrzała? Czy samowystarczalność jest zaletą? Po co i jak poprawić sposób komunikowania się? Jak oswoić „focha”?

Unikając teoretyzowania, siostra Anna Maria Pudełko (z dyplomem psychopedagoga) i Aneta Liberacka (żona i matka, zarządzająca wydawnictwem i portalem) w szczerej, pełnej osobistych odniesień rozmowie z Iloną Kisiel wspólnie szukają skutecznego sposobu na akceptację, pokochanie i mądre korzystanie z własnej kobiecości. Siostra Anna Maria Pudełko AP i Aneta Liberacka opowiadają, jak możemy sobie radzić z naszymi emocjami i ich wyrażaniem.

Czytelniczkom i sobie życzę, abyśmy wraz ze zrozumieniem kolejnych etapów naszej dojrzałości nie odbierały przymiotów kobiecości jako negatywnych. Przestańmy się wreszcie kłócić same ze sobą i nie miejmy sobie za złe tego, jakie jesteśmy – podkreśla Aneta Liberacka.

Moim marzeniem jest, aby kobiety potrafiły popatrzeć na swoją kobiecość jako na dar. Dar od Boga, który rozwijają, także dzięki innym – dodaje s. Anna Maria Pudełko AP.

CZYTAJ>>> „Wielki foch” czyli kobieto, jesteś wspaniała!

„30 scen z życia Maryi” Anety Liberackiej

To wartościowa propozycja dla osób poszukujących sposobu na ożywienie i pogłębienie modlitwy osobistej. Książka zaprasza do zaprzyjaźnienia się z Maryją podczas trzydziestodniowej duchowej wędrówki. Zawiera rozważania inspirujące do spojrzenia na własne życie poprzez pryzmat życia Matki Bożej oraz do dostrzeżenia podobieństw między sytuacjami i przeżyciami w życiu naszym i Jej. Pozwala odkryć Maryję na nowo, nie jako niedosiężny wzór, ale jako bliską osobę – kobietę, matkę i troskliwą przyjaciółkę.

Ważną częścią publikacji są wzruszające szczerością, intymne świadectwa, będące zapisem prawdziwych historii. Każde z nich zakończone jest krótką, z serca płynącą modlitwą. Nadają one książce charakter osobistego modlitewnika, podkreślony dodatkowo przez zbiór poświęconych Maryi modlitw (litanii, modlitw zawierzenia), które stanowią zaproszenie do pielgrzymowania do polskich sanktuariów Maryi na Jasnej Górze, w Licheniu, w Gietrzwałdzie, na Wiktorówkach, w Janowie Lubelskim, w Szczyrku, Krasnobrodzie, Świętej Lipce, Kalwarii Zebrzydowskiej, Matemblewie i w Koziebrodach.

W publikacji wykorzystano zdjęcia kopii pięknych ikon Madonn Papieskich, pochodzących z polskich sanktuariów maryjnych.

Dodatkiem do książki jest ilustrowany NOTES, z miejscem na zapisywanie własnych scen z życia.

Życzymy wspaniałego świętowania Dnia Matki! Celebrujmy Dzień Matki cały rok :)

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę