Nasze projekty

Kobieta Nieziemskich Obyczajów radzi. Ten jedyny

Gdzie szukać kandydata na męża? Jak zdobyć męskie serce? Po czym poznać, że to ten jedyny?

Reklama

Jak znaleźć chłopaka? Gdzie znaleźć dobrego męża?

Wśród ludzi. Może to się wydać śmieszne, ale trudno znaleźć kogoś do pokochania siedząc ciągle w domu. Zasada jest bardzo prosta – jeśli szukasz chłopaka, który lubi piwo, idź do baru. Jeśli szukasz chłopaka, który lubi kawę, idź do kawiarni. Jeśli szukasz chłopaka z duszpasterstwa – idź do duszpasterstwa. Wszędzie można spotkać świetnych chłopaków, rewelacyjnych kandydatów na mężów. Bardzo trudno to zrobić przez Internet, bo tam poznać można kogoś tylko połowicznie – emocje można ukryć, reakcje można przesunąć w czasie i tracą spontaniczność i autentyczność, nie widzimy swoich twarzy i gestykulacji, a w komunikacji mowa ciała to 93% przekazu.

Reklama
Reklama

W jaki sposób dziewczyna może poderwać chłopaka, czy w ogóle może próbować go sobą zainteresować, czy powinna nic po sobie nie pokazywać dopóki on nie wykaże zainteresowania nią?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Naturalne różnice w psychice kobiet i mężczyzn wskazują, że to mężczyzna “zdobywa” kobietę. Nie oznacza to jednak, że powinnaś być zupełnie bierna. Zainteresuj go sobą. Staraj się być tam, gdzie on (co nie oznacza, że masz się narzucać!).

Znajdź naturalne sytuacje, w których będziecie razem, najlepiej z Waszymi wspólnymi znajomymi. Jeśli takich nie macie, zaaranżuj spotkanie, które będzie wyglądało na całkiem przypadkowe. Nie powinnaś się ukrywać. Bądź ważna w towarzystwie, odzywaj się, śmiej. Dla mężczyzn bardzo ważny jest to, jak wyglądasz. Pokaż mu, że jesteś piękna, wyeksponuj swoje najlepsze cechy. Nie mamy na myśli oczywiście uwodzenia mężczyzny swoim odsłoniętym ciałem, ale trochę “powabu” na pewno nie zaszkodzi. Kiedy już Cię dostrzeże, pozwól mu “przejąć inicjatywę”. Niech czuje, że to on zdobywa Ciebie.

Reklama
Reklama

https://www.facebook.com/kobietanieziemskichobyczajow/

Jak zdobyć serce mężczyzny w najprostszy sposób?

Reklama

To zależy od etapu związku między Wami. Jeśli to dopiero początki, przeczytaj odpowiedź na poprzednie pytanie. Kiedy już coś “iskrzy” między Wami i zaczniecie spotykać się regularnie, zadbaj o niego. Ugotuj coś na wspólne spotkanie (przysłowie “przez żołądek do serca” ma w sobie więcej prawdy niż mogłoby się wydawać!), zrób mu mały prezent. Pokaż mu naturalną dla kobiet troskliwość i dobro. Najważniejsza jest jednak naturalność. Bądź sobą, niczego nie udawaj! Pamiętaj, że to Ty, a nie Twoje wyidealizowane wyobrażenie o sobie zdobywa jego serce.

Uważaj jednak, aby nie przesadzić w tym, ile dla niego robisz. Niech on również się stara. Dla mężczyzny w takich sytuacjach niezbędna wręcz jest satysfakcja, kiedy widzi, jak jego działania wpływają na Ciebie, na Twoje emocje. Musi poczuć się zwycięzcą i zdobywcą. Jeśli uda mu się Cię rozbawić lub wzruszyć, zapamięta to na długo. Nie kieruj się jednak żadną dogłębnie przemyślaną strategią. Naturalność to absolutna podstawa. Bóg stworzył nas w taki sposób, że interesujemy się sobą nawzajem. To wystarczy, nie starajmy się Go poprawiać.

Mam 20 lat. Czy jeśli nie byłam w życiu w żadnym związku, to jest coś ze mną nie tak?

Absolutnie nie! Nie ma żadnej reguły na konkretny wiek wchodzenia w związek. Żyj pełnią życia, rozwijaj swoje pasje i spędzaj czas ze znajomymi. Ciesz się czasem, który masz dla siebie – możesz go świetnie wykorzystać na lepsze poznanie Pana Boga i samej siebie. Nie znasz dnia ani godziny!

couple-597174_1280

Czy związek może być udany, gdy chłopak nie jest wierzący, ale szanuje nasze poglądy i jest dobrym człowiekiem? Jak sobie z tym radzić, naprowadzać go na ścieżkę wiary?

Oczywiście, że związek może być piękny i pełen miłości! Pokazuj mu, jak ważny jest Bóg w Twoim życiu. Nie musisz tego robić nachalnie, wykorzystuj nadarzające się okazje. Bądź w tym naturalna. Nie musisz rozpoczynać poważnych rozmów. Ukryj ten przekaz w trakcie rozmowy o Waszych codziennych sprawach. Prędzej czy później sam zacznie zadawać Ci pytania. Jeśli Twoi przyjaciele również są wierzący, poznaj go z nimi. Zachowujcie się zupełnie normalnie, ale nie unikajcie tematów związanych z wiarą i Bogiem. Jeśli w towarzystwie znajdzie się przy jakiejś okazji Twój znajomy ksiądz, poznaj z nim swojego chłopaka. Na pocieszenie: nikt szybciej nie zaprowadzi mężczyzny do Boga od kobiety, którą kocha. Lepiej od każdej przemyślanej strategii zadziała na niego naturalność. Bądź sobą!

Jak przybliżyć chłopaka do Boga?

O. Joachim Badeni powiedział, że ładnie ubrana kobieta jest najlepszym narzędziem ewangelizacji, a zatem pierwszy krok to dawanie przykładu. Trzeba jednak uważać, żeby nie popaść w dewocję albo w wymuszanie praktyk religijjnych. Kobieta naturalnie może zapraszać do modlitwy, działać wpływem, ale nie agresywnie. Warto chłopakowi niechętnemu dać trochę czasu. Jeśli zobaczy, że jesteś zaangażowana w swoją wiarę, modlisz się również za niego, daje Ci to radość, to w końcu sam zechce uczestniczyć w tym, co Tobie daje takie ogromne szczęście – to naturalna konsekwencja bycia razem, współdzielenie tego, co dobre. Warto też na ten temat szczerze porozmawiać, bo jeśli planujecie spędzić razem życie i do swojego małżeństwa zaprosić Pana Boga, to jeśli dla którejś ze stron związku przeżywanie wiary będzie czymś bardzo powierzchownym, niechętnie powtarzanym nawykiem, to trudno będzie później zadbać np. o modlitwę w Waszej rodzinie.

Oczywiście nie wykluczamy możliwości związku z człowiekiem niewierzącym, nieochrzczonym – takie małżeństwa również są możliwe. Ale niech taka szansa nie będzie traktowana jako usprawiedliwienie dla buntu wobec Pana Boga i Kościoła, który nierzadko jest punktem wyjścia do bycia “wierzącym-niepraktykującym”.

Na koniec dodajmy, że wiara to dar i o taki dar warto się dla ukochanej osoby również z ufnością modlić!

Skąd wiedzieć, że chłopak, z którym się spotykam to ten jedyny, który ma zostać moim mężem, którego Bóg stworzył dla mnie?

Na tę kwestię polecamy modlitwę o rozeznanie powołania. Takich modlitw jest wiele, można też modlić się własnymi słowami. Może to być także po prostu modlitwa o mądrość.

Zacząć trzeba jednak od tego, że nie ma czegoś takiego jak przeznaczenie. Bóg nie przeznacza sobie dwóch konkretnych osób. Z pewnością znacie takie pary, o których nigdy byście nie pomyśleli, że będą to trwałe związki – można by powiedzieć, że nie byli sobie przeznaczeni, a jednak się udało. Pięknie jest myśleć, że gdzieś na końcu świata jest moja druga połówka i jak tylko ją odnajdę, to będzie szczęście. To piękna idea, ale niestety kłamliwa. Myślenie, że ktoś jest mi “przeznaczony” świadczy o naszym lenistwie, bo nie bierze pod uwagę faktu, że o związek trzeba dbać, włożyć w niego wysiłek. Łatwo nieudaną relację skwitować słowami “nie był mi przeznaczony”. Pan Bóg nie przeznacza nam do kochania jednej, konkretnej osoby. Miłość to wybór, to decyzja, że wybieram kogoś do kochania. Potem trzeba w to włożyć pracę.

SONY DSC

Z jakim chłopakiem nie wolno się wiązać? Czy są konkretne cechy, które wskazują, że ktoś może się nie nadawać?

Pierwsza cecha: chłopak jest zajęty. Na pewno nie popieramy powszechnego przekonania, że nie ma takiego wagonu, którego by się nie dało odczepić.

Warto w tej kwestii zwracać uwagę np. na kulturę – jak chłopak zachowuje się w różnych sytuacjach? Jak wypowiada się o swojej mamie, siostrze, koleżankach? To będzie pokazywało jego szacunek do kobiet. Jeśli ośmiesza Cię albo obraża nieustannie, wybaczaj, ale nie żyj ciągle nadzieją, że to się zmieni.

Warto wziąć pod uwagę, że bardzo trudno o obiektywną ocenę sytuacji w okresie zakochania trudno – burza hormonów odwraca uwagę do wad drugiej osoby. Jednak stan zakochania mija (psycholodzy mówią, że może trwać maksymalnie 1, 5 roku, bo organizm dłużej nie byłby w stanie funkcjonować z taką gospodarką hormonalną) i wtedy można na spokojnie zobaczyć zachowanie ukochanej osoby w danej sytuacji. Z upływem czasu można zobaczyć, czy myśląc o życiu z tą osobą, ma się pokój w sercu, czy raczej ucieka się od takich planów – to też może być sygnałem ostrzegawczym.

W jednej z konferencji z cyklu Pomarańczarnia o. Adam Szustak mówił o 4 wonnościach, które można potraktować jako wyznaczniki do budowania trwałego związku. O. Adam odwoływał się tutaj do księgi Pieśni nad pieśniami. Wśród wonności wymienione zostały: mirra, cynamon, trzcina i kasja.

Mirra to symbol, że związek jest na całe życie, aż do śmierci. Czy mężczyzna, z którym się spotykasz wyraża taką gotowość? Czy masz podstawy, by twierdzić, że w przypadku choroby Cię nie zostawi?

Cynamon pozwala uchronić zapach potrawy od przechodzenia innym zapachem. Czy chłopak, z którym się spotykasz daje Ci poczucie bezpieczeństwa i chce stawać w Twojej obronie? Czy będzie bronić tego, co w Tobie dobre?

Czy w sytuacji konfliktu będzie gotów szczerze z Tobą porozmawiać? Tę cechę symbolizuje trzcina, inaczej “rylec biegłego pisarza”. Pomyśl, czy chłopak potrafi wejść z Tobą w dialog, rozmawiać poważnie, także o tym, co niełatwe dla niego.

Ostatnia wonność to kasja, którą przygotowywało się w bardzo wysokiej temperaturze. To symbol żarliwości, żaru w związku. Nie chodzi tu tylko o pożądanie, ale również o gorliwość w zabieganiu o siebie, w poświęcaniu sobie czasu, we wspólnym pokonywaniu problemów, w wybaczaniu sobie.

Wszystkie te składniki wymieszane są oliwą – symbolem łagodności. Jeśli w chłopaku nie widać żadnej z tych cech, to trzeba się zastanowić poważnie, czy na pewno chce się spędzić życie z kimś, kto nie będzie praktycznie żadnym wsparciem.


Pytania zostały zadane na fanpage’u Kobieta Nieziemskich Obyczajów


POZOSTAŁE ARTYKUŁY Z CYKLU „KOBIETA NIEZIEMSKICH OBYCZAJÓW RADZI”

Kobieta Nieziemskich Obyczajów radzi. Czystość

► Czy można się całować przed ślubem?
► Na jaki stopień bliskości w związku można sobie pozwolić?
► Jak wyznaczyć granicę w okazywaniu sobie czułości?
► Jak rozmawiać o czystości i walczyć o nią?
► Czy przed ślubem można razem spać od czasu do czasu?
► Kiedy zamieszkać razem?

Czytaj artykułKobieta Nieziemskich Obyczajów radzi. Kiedy ślub?

► Jak rozmawiać o małżeństwie, aby nie wyjść na nachalną?
► Ile ze sobą chodzić, aby się zaręczyć?
► Kiedy przedstawić chłopaka rodzicom?
► Jak nakłonić narzeczonego do rozmów o uczuciach i obawach?
► Gdzie przenocować narzeczonego, jak przyjedzie w odwiedziny?

Czytaj artykułKobieta Nieziemskich Obyczajów radzi. Jesteś tego warta

► Jak poradzić sobie z zazdrością o narzeczonego?
► Gdzie szukać swojej wartości?
► Jak „wychowywać” natarczywego chłopaka?
► Co zrobić, jeśli znajomi i rodzina żyją według własnej moralności i nie chcą słuchać argumentów?
► Kim jest kobieta nieziemskich obyczajów i jak się nią stać?

Czytaj artykułJeśli masz inne pytanie, prześlij je przez formularz!

 

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite