Nasze projekty

Z Algierii do Panamy. Papież mianował nowego nuncjusza

Franciszek mianował dziś 57-letniego abp. Luciano Russo swoim przedstawicielem w Panamie. Dotychczasowy nuncjusz apostolski w Algierii i Tunezji, Włoch zastąpi Polaka, abp. Mirosława Adamczyka, który od pół roku jest już nuncjuszem apostolskim w ojczyźnie Ojca Świętego – Argentynie.

Nowy nuncjusz apostolski w Panamie, abp Luciano Russo urodził się 23 czerwca 1963 w Lusciano w Kampanii. 1 października 1988 otrzymał święcenia kapłańskie i został inkardynowany do diecezji Aversa w Kampanii. W 1991 rozpoczął przygotowanie do służby dyplomatycznej na Papieskiej Akademii Kościelnej. 1 lipca 1993 roku podjął pracę w dyplomacji papieskiej kolejno na placówkach w Papui-Nowej Gwinei, Hondurasie, Syrii, Brazylii, Holandii, USA, ponownie w Hondurasie i w Bułgarii. Następnie pracował w Sekretariacie Stanu Stolicy Apostolskiej.

27 stycznia 2012 został mianowany nuncjuszem apostolskim oraz arcybiskupem tytularnym Monteverde. Sakry biskupiej udzielił mu 14 kwietnia 2012 ówczesny watykański Sekretarz Stanu – kardynał Tarcisio Bertone. 16 lutego 2012 został skierowany do Rwandy. 14 czerwca 2016 roku został przeniesiony do nuncjatury w Algierii, będąc równocześnie akredytowanym w Tunezji

KAI/awo

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę