„Wielu ludziom przywróciła nadzieję”. Modlitwa za Wandę Półtawską przy grobie św. Jana Pawła II w Watykanie

Podczas Eucharystii sprawowanej w Bazylice Watykańskiej we wtorkowy poranek, Polacy modlili się w intencji dr. Wandy Półtawskiej, która obchodzi dziś setne urodziny. Mszy św. przewodniczył ks. Tomasz Lubaś, przyjaciel rodziny Półtawskich.

Fot. YouTube/Fundacja Wiatrak

Posługa lekarza – ciała i duszy

Ks. Tomasz Lubaś przypomniał w homilii, że dr Półtawska przez większość życia niosła nadzieje ludziom, zarówno poprzez swoją pracę zawodową, jak też duchowe świadectwo i wsparcie. Odnajdując Boże światło w swoim życiu, sama stała się światłem, jak też i obrońcą życia, dla bardzo wielu ludzi, z którymi spotkała się w swojej posłudze lekarza ciała i duszy – przypominał ks. Lubaś SSP. Dr Wanda Półtawska otrzymała od Boga misję bycia światłem dla bliźnich i dziś możemy powiedzieć, że wypełnia tę misję bardzo długo i bardzo dobrze. Bardzo wielu ludziom wskazała światło w ciemnym tunelu ich życia i bardzo wielu ludziom przywróciła nadzieję.

Opatrznościowe spotkanie z księdzem Wojtyłą

Podkreślił dużą rolę, jaką w życiu polskiej lekarki odegrała przyjaźń ze św. Janem Pawłem II. Ich opatrznościowe spotkanie w konfesjonale w kościele mariackim w Krakowie miało miejsce w momencie, kiedy pani Wanda, jako młoda studentka medycyny, po piekle obozu koncentracyjnego w Ravensbrück, w którym przybywała 4 lata i na której dokonano tzw. operacji doświadczalnej, usiłowała zrozumieć, kim jest człowiek. Ks. Wojtyła był pierwszym, który ją zrozumiał. Potem, podczas długoletniej współpracy w ratowaniu ludzkiego życia i rodziny, ks. Karol Wojtyła, a następnie Jan Paweł II, pomógł jej zrozumieć nie tylko, kim jest człowiek, ale także ukazał na własnym przykładzie, jak temu człowiekowi służyć, aby nie stracił z oczu swojego największego i najważniejszego powołania: do świętości i do życia w Niebie.

Misja dr Wandy Półtawskiej

Życie dla życia – tak przyjaciel dr. Półtawskiej streścił w kazaniu misję, jaką realizuje ona całym swoim życiem. Życie dla życia na trzech poziomach. Pani Wanda należy bowiem do tych lekarzy, którym zależy nie tylko na tym, aby człowiek się urodził, ale także troszczy się, aby po Bożemu przeżył on swoje ziemskie życie, a po śmierci mógł żyć szczęśliwie z Bogiem w niebie” – mówił, przypominając m.in. konsekwentne promowanie przez dr Półtawską tzw. „genalogia divina”, mówiącej o boskim pochodzeniu człowieka i będącej odpowiedzią na dylematy moralne i obyczajowe dotyczące życia ludzkiego.

Reklama
Reklama

Kompleksowa troska o życie

Dziękując dzisiaj za dar osoby dr Wandy Półtawskiej dla nas wszystkich, dla Kościoła i Ojczyzny, prośmy dobrego Boga, w ręce którego złożyła ona swoje życie, aby pomógł nam nauczyć się od niej tej kompleksowej troski o życie: zarówno o to ziemskie, jak też i o to po śmierci; zarówno o nasze własne, jak też o życie tych, z którymi spotykamy się na naszych życiowych ścieżkach. Abyśmy uwierzyli, że od ciosów Szatana silniejsza jest Boża miłość i Jego Miłosierdzie – modlił się podczas Mszy św. ks. Tomasz Lubaś SSP.

W porannej Mszy św. w intencji dr Półtawskiej, wzięli udział polscy księża, siostry zakonne i świeccy, mieszkający w Rzymie. Zebrani modlili się też w intencji męża dr Wandy Półtawskiej, śp. prof. Andrzeja Półtawskiego, oraz zmarłych z ich rodziny.

Reklama
Reklama

KAI, zś/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę