Nasze projekty

Prezydent János Áder zaprosił papieża na Węgry. Wizyta możliwa we wrześniu

Prezydent Węgier János Áder, który został dziś przed południem przyjęty przez papieża Franciszka na prywatnej audiencji, oficjalnie zaprosił Ojca Świętego do złożenia wizyty w tym kraju. Okazją miałby być Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny, który odbędzie się w Budapeszcie we wrześniu.

W oficjalnym komunikacie Watykanu nie wspomniano o zaproszeniu dla papieża, ale Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej potwierdziło, że rozmowa prezydenta z papieżem dotyczyła szczególnie Kongresu Eucharystycznego. Dopiero po spotkaniu prezydent János Áder, który wyszedł do dziennikarzy, przyznał, że oficjalnie zaprosił papieża na Węgry. W odpowiedzi miał – według mediów – usłyszeć: „Zobaczymy, po Azji”. Chodzi o zaplanowaną już wcześniej podróż apostolską Franciszka do Indonezji, Timoru Wschodniego i Papui Nowej Gwinei. Nie została ona jednak jeszcze ciągle potwierdzona.

52. Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny odbędzie się w Budapeszcie w dniach 13-20 września 2020 r. Papież wspomniał o tym wydarzeniu jeszcze w grudniu, podczas modlitwy Anioł Pański 15 grudnia. „Od ponad wieku kongresy eucharystyczne przypominają nam, że w centrum życia Kościoła znajduje się Eucharystia. Temat następnego kongresu będzie brzmiał: „W tobie są wszystkie me źródła” (Ps 87, 7) Módlmy się, aby Kongres Eucharystyczny, który odbędzie się w Budapeszcie, sprzyjał we wspólnotach chrześcijańskich procesom odnowy, ażeby zbawienie, którego Eucharystia jest źródłem, przekładało się także na kulturę eucharystyczną, potrafiącą inspirować mężczyzn i kobiety dobrej woli w dziedzinach charytatywnej, solidarności, pokoju, rodziny, troski o świat stworzony” – powiedział wówczas.

Jedyną zapowiedzianą dotychczas oficjalnie podróżą apostolską papieża Franciszka w tym roku jest jednodniowa pielgrzymka na Maltę 31 maja.

Reklama
Reklama

ad, PAP/Stacja7

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite