Papież we wrześniu odwiedzi Kazachstan

Papież Franciszek w dniach 13-15 września odbędzie swoją 38. podróż apostolską za granicę. Weźmie udział w VII Kongresie Przywódców Religii Światowych i Tradycyjnych w Nur-Sułtan, stolicy Kazachstanu.

fot. Luis Ángel Espinosa, LC/cathopic.com

W poniedziałkowym oświadczeniu Matteo Bruni, dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej zapowiedział: „Przyjmując zaproszenie władz cywilnych i kościelnych, papież Franciszek odbędzie zapowiadaną podróż apostolską do Kazachstanu w dniach 13-15 września br., odwiedzając miasto Nur-Sułtan z okazji VII Kongresu Przywódców Światowych i Religii Tradycyjnych” – oświadczono.

Na początku kwietnia papież rozmawiał o tej możliwej podróży z prezydentem Kazachstanu Kassymem-Żomartem Tokajewem. W drodze powrotnej z wizyty apostolskiej w Kanadzie papież Franciszek ponownie wyraził nadzieję na wyjazd. Na razie chciałbym pojechać do Kazachstanu. To nie byłaby zbyt rygorystyczna podróż – powiedział.

Co trzy lata przywódcy religijni z całego świata gromadzą się na Kongresie Przywódców Religii Światowych i Tradycyjnych w Nur-Sułtan. Tematem tegorocznego spotkania będzie: „Rola przywódców światowych i tradycyjnych wyznań w społeczno-duchowym rozwoju ludzkości po pandemii”.

Reklama

Vatican News, pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę