Nasze projekty

Papież modli się za artystów. „Bez piękna nie rozumiemy Ewangelii”

Módlmy się dziś za artystów, aby Pan ich błogosławił. Poprzez nich rozumiemy piękno a bez piękna nie możemy zrozumieć Ewangelii - modlił się 7 maja papież podczas porannej Eucharystii w Domu Św. Marty.

Dzisiejsza intencja Mszy była już przez Ojca Świętego wzmiankowana także podczas wczorajszej audiencji generalnej, w trakcie której powiedział:

To artyści często interpretują ten cichy jęk, który obciąża każde stworzenie i wyraża się przede wszystkim w sercach mężczyzn i kobiet, ponieważ „człowiek jest żebrakiem przed Bogiem”.

W homilii interpretował czytany dziś w liturgii Słowa fragment z Dziejów Apostolskich (Dz 13, 13-25), w którym widzimy św. Pawła głoszącego w synagodze Antiochii Pizydyjskiej historię Izraela, prowadząc do historii Jezusa.

Reklama
Reklama

Wyjaśniając nową doktrynę papież wychodzi od historii zbawienia ponieważ „chrześcijaństwo to nie tylko doktryna, ale historia, która prowadzi do tej doktryny”.

Ale – mówił papież – chrześcijaństwo to również nie tylko zasady moralności, lecz przynależność do ludu wybranego przez Boga.

„Najbardziej niebezpiecznym odchyleniem chrześcijan jest brak pamięci o przynależności do narodu. Stąd pochodzi dogmatyzm, moralizm, ruchy elitarne. Lud Boży postępuje za obietnicą, przymierzem, które zawarli nie oni, ale ktoś przed nimi. Jesteśmy wiernym, świętym Ludem Bożym, który w swej całości ma poczucie wiary i jest nieomylny w swojej wierze”.

Reklama
Reklama

mówił Franciszek.

ad, Vatican News/Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite