Nasze projekty

Papież Franciszek: Wspominamy Jana Pawła II z miłością i wdzięcznością

W czasie dzisiejszej modlitwy Regina caeli Papież Franciszek zwrócił uwagę, że Jezus chce, aby miłość do Niego i wypełnianie przykazań szły ze sobą w parze. – W tym zadaniu wspiera nas Duch Święty, o którego posłanie Jezus prosi Ojca – powiedział Papież. Po modlitwie Franciszek zapowiedział także jutrzejszą rocznicę urodzin Jana Pawła II.

W czasie katechezy przed dzisiejszą modlitwą Regina caeli Papież odwołał się do niedzielnej ewangelii. – Jezus łączy przestrzeganie przykazań i miłość do Niego: „Kto zachowuje moje przykazania, ten mnie miłuje”. Jezus prosi, abyśmy Go miłowali, ale miłość ta nie ma być pragnieniem Go albo w uczuciu, lecz wymaga gotowości pójścia Jego drogą, czyli pełnienia woli Ojca, która streszcza się w przykazaniu wzajemnej miłości. – powiedział Papież.

Mówiąc o tym pierwszym przykazaniu miłości Papież zwrócił uwagę, że tak jak Jezus miłuje nas, tak my mamy miłować nie Jego, a innych ludzi. – Miłość bezinteresowna ma się stać konkretną formą życia wśród nas – powiedział papież. – Jezus powiedział Apostołom, że będzie prosił Ojca o Ducha dla nich, by podołali temu zadaniu. Po śmierci i zmartwychwstaniu Jezusa Jego miłość jest dana wszystkim, którzy w Niego wierzą, wszystkim ochrzczonym – zauważył Franciszek.

Papież zwrócił też uwagę, że przykazania nie są nam dane „jako rodzaj lustra, w którym można zobaczyć odzwierciedlenie naszych nędz i niekonsekwencji”. – Przeciwnie, słowo Boże jest nam dane jako słowo życia, które przemienia, które odnawia, które nie sądzi, by potępiać, ale uzdrawia, a którego celem jest przebaczenie. Słowo będące światłem dla naszych kroków. I to wszystko jest dziełem Ducha Świętego! – przekonywał Ojciec Święty.

Reklama
Reklama

Jak powiedział Franciszek, Duch Święty daje moc do głoszenia Słowa Bożego. To Słowo ma być światłem dla naszego życia. – Niech Maryja, wzór Kościoła, która potrafi słuchać Słowa i przyjąć Ducha Świętego, pomoże nam żyć Ewangelią – powiedział Papież na zakończenie katechezy.

Po modlitwie papież zwrócił się w kilku słowach do wiernych na całym świecie. – Jutro przypada 100. rocznica urodzin Jana Pawła II w Wadowicach. Wspominamy go z wielką miłością i wdzięcznością – powiedział Papież zapowiadając, że w poniedziałek o godz. 7 odprawi Mszę Świętą przy grobie Jana Pawła II.

KAI, os/Stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite