Papież do Polaków: módlmy się o pokój na Ukrainie!

Papież pozdrawiając podczas dzisiejszej audiencji Polaków zwrócił się szczególnie do uczestników modlitewnej inicjatywy: „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego” oraz zachęcił Polaków do modlitwy o pokój na Ukrainie.

FOT. BENHUR ARCAYAN/WIKIPEDIA.COM

Papież Franciszek podczas dzisiejszej audiencji pozdrowił Polaków, zwracając się szczególnie do uczestników modlitewnej inicjatywy: „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”, która jest duchowym darem Polaków dla Papieża Franciszka.

Pozdrawiam serdecznie obecnych tu Polaków, a szczególnie młodych, którzy w duchu modlitewnej inicjatywy: „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”, w najbliższą sobotę i w niedzielę, zgromadzą się na Jasnej Górze i w swoich parafiach, by modlić się w intencjach mojej papieskiej posługi. Dziękuję za ten wasz piękny gest. Proszę, tym razem módlmy się przede wszystkim o pokój na Ukrainie! Z serca wam wszystkim błogosławię – mówił Ojciec Święty.

„Tamte dzieci, także bardzo małe, muszą uciekać przed bombami”

Przed audiencją generalną w Auli Pawła VI, papież spotkał się z dziećmi z mediolańskiej szkoły w bazylice św. Piotra. Pomyślmy o wszystkich dzieciach, chłopcach, dziewczętach, na wojnie, cierpiących dzisiaj na Ukrainie. Są jak wy, mają 6, 7, 10, 14 lat – mówił.

Reklama
Reklama

Wy macie przed sobą przyszłość, bezpieczeństwo, szansę na dorastanie w pokoju, podczas gdy tamte dzieci, także bardzo małe, muszą uciekać przed bombami, cierpią w zimnie, jakie tam panuje – zwrócił uwagę Ojciec Święty.

Duchowy dar Polaków dla papieża Franciszka

Inicjatywa modlitewna „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego” jest organizowana w tym roku po raz piąty przez Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej. Odbędzie się ona w dniach 19 i 20 marca 2022 roku. Tegorocznym hasłem akcji są słowa: Słyszeć – Słuchać – Wysłuchać. Hasło nawiązuje wprost do trwającego w Kościele Synodu Biskupów o synodalności.

Reklama
Reklama

Pierwszy dzień modlitwy, czyli sobota 19 marca br., będzie zarazem wydarzeniem centralnym inicjatywy i odbędzie się na Jasnej Górze. Obchody rozpoczną się o godz. 14. 30 Eucharystią sprawowaną w kaplicy Matki Bożej pod przewodnictwem Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego i będą trwały do Apelu Jasnogórskiego o godzinie 21. 00. Rozważanie apelowe wygłosi Arcybiskup Koadiutor Archidiecezji Katowickiej Adrian Galbas SAC.

Wzorem lat ubiegłych organizatorzy zapraszają parafie, ruchy, stowarzyszenia i osoby indywidualne, aby w niedzielę 20 marca br. włączyły się w duchowy dar Polaków dla Papieża Franciszka – czyli inicjatywę Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego.

Organizatorzy informują, że istnieje kilka możliwości wzięcia udziału tegorocznej edycji. Przede wszystkim zapraszają do przyjazdu na Jasną Górę w sobotę 19 marca br., ale także do organizowania miejsc modlitwy u siebie, w niedzielę 20 marca br.. Jeżeli ktoś nie ma takich możliwości to może pomodlić się indywidualnie na przykład Koronką do Bożego Miłosierdzia. Zgłoszeń i zapisów można dokonać na stronie internetowej wszyscyza1.pl.

Reklama

Od początku trwania akcji jest ona objęta patronatem honorowym Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego.

KAI, pa/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę