Nasze projekty

25 marca papież Franciszek poświęci Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi

Jak podaje Dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni w piątek 25 marca podczas celebracji pokutnej o godz. 17:00 w Bazylice św. Piotra, papież Franciszek poświęci Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi. "Tego samego aktu, tego dnia dokona w Fatimie Jego Eminencja Kardynał Krajewski, jałmużnik Jego Świątobliwości, jako wysłannik Ojca Świętego" - czytamy.

Fot. Beyond Faith CR,Mario López R./Cathopic

„W piątek 25 marca, podczas celebracji nabożeństwa pokutnego o godz. 17.00 w Bazylice św. Piotra, papież Franciszek poświęci Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi. Tego samego aktu w tym dniu, dokona w Fatimie Jego Eminencja Kardynał Krajewski, jałmużnik Jego Świątobliwości, jako wysłannik Ojca Świętego” – czytamy w komunikacie Stolicy Apostolskiej.

W ostatnich dniach prośbę o zawierzenie Ukrainy i Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi, przedstawili papieżowi biskupi rzymskokatoliccy Ukrainy – jak podkreślali, jest to pragnienie wielu osób, świeckich i duchownych.

O modlitwę o nawrócenie Rosji prosił także proboszcz Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Krysowicach w archidiecezji lwowskiej – zwrócił się on do sanktuariów fatimskich na całym świecie, by 13 marca 2022 podjęły modlitwę o nawrócenie Rosji.

Reklama

Na Ukrainie rozpocznie się także peregrynacja figury Pielgrzymującej Matki Bożej Fatimskiej. Z prośbą o peregrynację wystąpił greckokatolicki arcybiskup Lwowa Ihor Woźniak. „U Matki znajdujemy schronienie w chwilach trudności. Dlatego do niej chcemy zwrócić się z błaganiem o pokój” – powiedział rektor fatimskiego sanktuarium podczas Mszy w intencji pogrążonej w wojnie Ukrainy.

Dokładnie 25 marca 1984 r. w Watykanie aktu zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi, w obecności wielu biskupów z całego świata dokonał Jan Paweł II. W ciszy prosił Maryję o ocalenie świata od wojny. Uroczystość odbyła się przed figurą Matki Bożej przywiezionej specjalnie z Fatimy.

zś, pa/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę