Nasze projekty

Biskupi proszą o zawierzenie Ukrainy i Rosji Maryi. „Jest dla nas jedyną nadzieją”

"Jedyną nadzieją, aby ta wojna się skończyła, jest dla nas wstawiennictwo Matki Bożej Fatimskiej. Prosiła Ona o modlitwę za Rosję. Teraz stamtąd, z tego kraju, nadal wychodzi zbrodnia" - podkreśla abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski.

fot. Cathopic

Prośba o zawierzenie Ukrainy i Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi, jaką przedstawili papieżowi biskupi rzymskokatoliccy Ukrainy, wyraża pragnienie wielu osób, świeckich i duchownych.

Jak wyjaśnia metropolita lwowski, abp Mieczysław Mokrzycki, pełniący obowiązki przewodniczącego Rzymskokatolickiego Episkopatu Ukrainy, „jedyną nadzieją, aby ta wojna się skończyła, jest dla nas wstawiennictwo Matki Bożej”.

Wojna trwa już siedem dni. Modlimy się, pościmy, ofiarowujemy Bogu każdego dnia nasz trud, lęk, strach i cierpienie. Jedyną nadzieją, aby ta wojna się skończyła, jest dla nas wstawiennictwo Matki Bożej Fatimskiej. Prosiła Ona o modlitwę za Rosję. Teraz stamtąd, z tego kraju, nadal wychodzi zbrodnia i niszczy się ludzkie życie. Odbiera się ludziom wolność. Dlatego też prosimy Ojca Świętego, aby ponowił to zawierzenie, aby zło ustąpiło, aby przestało dalej szaleć. Ufamy, że Franciszek przychyli się do naszej prośby i zaświeci słońce Matki Bożej Fatimskiej nad Ukrainą – powiedział.

Reklama

Każdy dzień wojny przyniósł kolejne ofiary i zniszczenia, a z Ukrainy za granicę uciekło już blisko milion ludzi.

kh, Vatican News/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę