Nasze projekty

Włoscy biskupi chcą przywracania liturgii dla wiernych od maja

Włoscy biskupi prowadzą z rządem tego kraju intensywne rozmowy mające ustalić warunki, na jakich będzie przywracane życie sakramentalne z udziałem wiernych. Chcą, żeby od maja możliwe znów były śluby, chrzty czy pogrzeby - z zachowaniem środków bezpieczeństwa.

Punktem wyjścia tych rozmów są plany rządu Giuseppe Conte aby od 4 maja przywracać dostęp do sklepów z odzieżą czy centrów handlowych. Biskupi podkreślają, że jeśli to będzie możliwe, to nie powinno być przeszkód żeby wpuszczać wiernych do o wiele przestronniejszych niż sklepy kościołów.

Z całą ostrożnością wymaganą w takich sytuacjach, musimy wrócić do życia w Kościele. Ludzie bardzo tego potrzebują a odpowiedź na tę potrzebę przyczyni się do spójności społecznej – powiedział w rozmowie z dziennikiem „Il Fatto Quotidiano” ks. Ivan Maffeis, sekretarz generalny Episkopatu Włoch.

Pierwsze spotkanie przedstawicieli Episkopatu z rządem miało w tej sprawie miejsce w miniony piątek. Propozycje biskupów mają być zweryfikowane o sugestie władz, tak by ustalić najlepszy charmonogram „fazy 2” – powrotu do publicznego życia Kościoła w czasie pandemii. Swoje uwagi mogą w tej sprawie wysyłać również wierni, o co proszą poszczególne diecezje. Prawdopodobnie życie w parafiach może zacząć wracać jedynie pod warunkiem noszenia przez wiernych maseczek, rękawiczek oraz zachowywania odpowiedniego dystansu.

Reklama
Reklama

ad, Crux Now/Stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite