Wieczysta adoracja w sercu Manhattanu. „Miasto, które nigdy nie śpi zasługuje na taką kaplicę”

Na nowojorskim Manhattanie powstaje kaplica wieczystej adoracji. "Miasto, które nigdy nie śpi zasługuje na kaplicę, która nigdy nie będzie zamknięta" - takie hasło towarzyszy przygotowaniom do jej otwarcia. Obok monstrancji, centralnym punktem będzie obraz Jezusa Miłosiernego.

Pomysłodawcą kaplicy jest miejscowy kardynał Timothy Dolan, który zaproponował dominikanom, prowadzącym parafię św. Józefa w Greenwich Village, otwarcie kaplicy z wieczystą adoracją Najświętszego Sakramentu.

Parafia ma doskonałą lokalizację, łatwo do niej dojechać komunikacją miejską. Greenwich Village jest spokojniejszą, bardziej rezydencjonalną dzielnicą Manhattanu, ale jest też znana z artystycznej bohemy, a także jako przystań dla kultury LGBT – wyjaśnia o. Boniface Endorf, proboszcz parafii.

Kaplica pomoże w duchowej przemianie dzielnicy

Duchowny przypuszcza, że wieczysta adoracja pomoże w duchowej przemianie dzielnicy, a kaplica będzie miejscem, w którym zawsze można spotkać Jezusa.

Reklama
Reklama

Jest o tyle ważne, że Manhattan to jeden z najgęściej zaludnionych i najbardziej wpływowych obszarów w Stanach Zjednoczonych. Potrzebuje on łask, które będą płynąć z tej kaplicy. Parafianie i studenci pobliskich uniwersytetów już są podekscytowani tym projektem – zapewnia o. Endorf w wywiadzie dla agencji CNA.

Kaplica zostanie wybudowana w stylu neoromańskim. Znajdą się w niej stalle dla chóru, dzięki czemu wierni będą mogli uczestniczyć w sprawowanej przez dominikanów Liturgii Godzin. Otwarcie kaplicy przewiduje się na Wielkanoc przyszłego roku.

kh/Vatican News/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę