Nasze projekty

W Portoryko tragicznie zginął polski misjonarz

Pracujący w Portoryko polski misjonarz ks. Stanisław Szczepanik zmarł tragicznie 18 sierpnia - informuje Zgromadzenie Księży Misjonarzy, do którego należał kapłan. Według polskiej dziennikarki z Radia Watykańskiego zmarły misjonarz uległ wypadkowi na rowerze w drodze na poranną Mszę św.

Jak podaje na Twitterze red. Beata Zajączkowska z Radia Watykańskiego ks. Stanisława znaleziono nieprzytomnego, leżącego na chodniku, z rozbitą głową. Obok stał rower, którym jechał na poranną Mszę. Księża Misjonarze nie potwierdzają tej informacji, ale podają, że misjonarz zmarł 18 sierpnia w szpitalu w Ponce, wskutek wypadku, jakiemu uległ dwa dni wcześniej.

 

Ks. Stanisław Szczepanik urodził się 4 lutego 1956 r. w Smarżowie w diecezji Tarnowskiej. Do Zgromadzenia wstąpił w 1981 r., po 2 latach złożył śluby wieczyste. Święcenia kapłańskie przyjął w maju 1985 r. z rąk ks. bp Kazimierza Górnego. Po rocznej pracy katechety w Polsce wyjechał na misje: najpierw do Zairu, potem na Haiti i Dominikanę, potem do Portoryko. Po kilkuletniej przerwie, w czasie której posługiwał w Polsce jako katecheta, duszpasterz i ojciec duchowny w 2013 r. ponownie wyjechał na Dominikanę i do Portoryko.

Reklama
Reklama

 

ad/Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite