Nasze projekty

Trapiści z Iowa w USA oferują bezpłatne trumny ofiarom koronawirusa

Mnisi trapiści ze stanu Iowa w USA zaoferowali bezpłatne trumny dla wszystkich, których nie stać na godny pochówek swoich bliskich zmarłych a powodu koronawirusa.

Sprawę opisuje agencja CNA. 

„Wirus COVID-19 zawitał do wielu rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej i nieprzygotowanych. Oprócz przeżywania żałoby będą się zastanawiać „Gdzie i za co pochowamy naszego bliskiego, tak niespodziewanie nam zabranego. Dlatego tym rodzinom oferujemy bezpłatnie wytwarzane u nas trumny, które już będą poświęcone i opatrzone modlitwą za zmarłego” – pisze o. Mark Scott, opat klasztoru trapistów w New Melleray Abbey, w stanie Iowa.

To wyraz solidarności ze wszystkimi, którzy cierpią z powodu wirusa. Chowanie zmarłych jest jednym z uczynków miłosierdzia względem ciała i tym zamknięci mnisi chcą służyć światu na zewnątrz – dodaje Marjorie Lehmann, dyrektor ds. Administracyjnych w klasztorze New Melleray Abbey. 

Reklama
Reklama

Trumny oferowane przez zgromadzenie trapistów tworzą sami mnisi z drewna sosnowego wytworzonego również z ich własnych sosen. Każda jest poświęcona i każdej towarzyszy posadzenie nowego drzewka, upamiętniającego zmarłą osobę.

Na terenie USA zarażonych wirusem jest już ponad milion osób, ponad 50 tysięcy zmarło. Jednocześnie pracę w ciągu ostatnich 2 tygodni straciło już 10 milionów obywateli kraju, co powoduje, że wydatki związane z pogrzebem zmarłych będą dla nich ponad miarę.

Reklama
Reklama

ad, CNA/Stacja7

 

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite