Nasze projekty

Rodzice Alfiego porozumieli się z lekarzami

Rodzice Alfiego Evansa odbyli w czwartek wielogodzinne rozmowy z dyrekcją i personelem szpitala Alder Hey w sprawie dalszych kroków wobec ich syna. Po rozmowach ojciec chłopca złożył wobec mediów oświadczenie, w którym pochwalił "profesjonalizm i godność" lekarzy, poprosił protestujących o ustąpienie i zapowiedział "budowanie mostów porozumienia".

Po spotkaniu z lekarzami ojciec Alfiego Thomas Evans powiedział: – Prosimy Armię Alfiego o ustąpienie i odejście spod szpitala. Pozwólcie mnie, Kate [mamie chłopca] oraz personelowi szpitala zbudować dobrą relację, most [porozumienia] i przejść po nim”. Wyraził również wdzięczność dla lekarzy opiekujących się chłopcem za ich „godność i profesjonalizm” i przyznał, że liczne rozprawy sądowe, które odbyły się w sprawie chłopca musiały być również dla nich trudnym czasem. – „Wspólnie zdajemy sobie sprawę z napięć, jakie ostatnio nas spotkały, ale teraz pragniemy prywatności dla wszystkich zainteresowanych. W interesie Alfiego będziemy wspólnie z personelem szpitala współpracować przy planie opieki nad naszym synem z godnością i komfortem, jakich potrzebuje. „

Brytyjskie media nazwały treść jego wystąpienia „dramatycznym zwrotem akcji”, ponieważ wcześniej ojciec chłopca kilkakrotnie sugerował złą jakość opieki nad synem i zapowiadał dalsze rozprawy przeciwko personelowi szpitala.

Alfie Evans, cierpiący na niezdiagnozowaną chorobę mózgu znajduje się w stanie „pół-wegetatywnym”, został w poniedziałek 23 kwietnia odłączony od aparatury wspomagającej oddychanie. Od tego czasu jest nawadniany i odżywiany dożylnie oraz wspomagany w samodzielnym oddechu przez maskę tlenową. Sąd wielokrotnie odrzucał prośby rodziców o możliwość przewiezienia chłopca do Włoch, gdzie watykański szpital Dzieciątka Jezus chce kontynuować opiekę paliatywną nad chłopcem.

Reklama
Reklama

Decyzja ta spowodowała gwałtowne protesty nie tylko pod szpitalem i sądami brytyjskimi, ale również pod ambasadami tego państwa w wielu krajach, m.in. w Polsce, USA, Włoszech. Od środowego wyroku w wielu miejscach świata, w tym w licznych miastach Polski, odbywają się również zbiorowe modlitwy za chłopca.

 

Anna Druś, Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę