Nasze projekty

Papież spotkał się z ojcem Alfiego Evansa

Papież Franciszek przyjął w środę 17 kwietnia na prywatnej audiencji Thomasa Evansa - ojca małego Alfiego z Liverpooulu, którego lekarze chcą odłączyć od aparatury podtrzymującej życie. Spotkanie miało miejsce tuż przed generalną audiencją na pl. Św. Piotra i zostało potwierdzone przez źródła w Watykanie - podaje dziennik "Avvenire".

Ojciec chłopca przybył do Rzymu specjalnie na to spotkanie. Dwa dni wcześniej wraz z żoną przegrali kolejny raz sprawę przed brytyjskim sądem, który zabronił wywożenia chłopca do kliniki w Rzymie i ponownie podtrzymał wyrok nakazujący odłączenie chłopca od aparatury. Zdaniem lekarzy szpitala w Liverpoolu podtrzymywanie go przy życiu jest obecnie „uporczywą terapią”.

Papież Franciszek mocno zaangażował się w sprawę tego chłopca. Na początku kwietnia, gdy świat obiegła wiadomość o rychłym odłączeniu go opublikował twitta z zapewnieniem o swojej modlitwie za niego i wezwaniem do podobnej modlitwy innych. Potem wspomniał go pod koniec modlitwy Regina Coeli 15 kwietnia na pl. św. Piotra oraz kolejny raz pod koniec swojej katechezy 18 kwietnia na Placu Świętego Piotra. Mówił: „Pragnę podkreślić oraz stanowczo stwierdzić, że jedynym Panem życia od początku aż po naturalny kres jest Bóg, a naszym obowiązkiem jest uczynienie wszystkiego, co w naszej mocy, aby strzec życia. Pomyślmy, zostańmy chwilę w milczeniu i módlmy się, aby szanowano życie każdej osoby, a zwłaszcza tych dwóch naszych braci [Alfiego i Vincenta Lamberta – przyp. red]. Pomódlmy się w milczeniu.”

W sprawie wypowiadał się również abp Vincent Paglia przewodniczący Papieskiej Akademii Życia. Szpital Dzieciątka Jezus nadal podtrzymuje gotowość przejęcia opieki nad chłopcem i – jak napisano – „towarzyszenie mu do naturalnej śmierci”.

Reklama
Reklama

Z kolei bioetyk, ks. dr hab. Piotr Kieniewicz zauważył w rozmowie ze Stacją7, że niewłaściwe jest w sprawie podejmowanie ostatecznych decyzji przez sąd, a nie pozostawianie ich rodzicom.

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę