Nasze projekty

Zmarł Alfie Evans

Nad ranem, w sobotę 28 kwietnia zmarł Alfie Evans - poinformowali w mediach społecznościowych jego rodzice Kate James i Thomas Evans. "Mamy złamane serca". "Mój gladiator odłożył tarczę i zyskał swoje skrzydła o 2.30. Kocham cię" - napisali.

Niespełna dwuletni chłopiec zmarł o godz. 2.30 (3.30 czasu polskiego) w sobotę 28 kwietnia w szpitalu.

Chłopiec cierpiał na niezdiagnozowaną i najprawdopodobniej nieuleczalną chorobę neurologiczną. Od grudnia 2016 r. przebywał w szpitalu Alder Hey w Liverpoolu, gdzie, według lekarzy, utrzymywany był przy życiu jedynie dzięki aparaturze medycznej. W poniedziałek 23 kwietnia został od niej odłączony na polecenie sądu i wbrew woli rodziców.

Reklama
Reklama

Starania o uratowanie dziecka podjął watykański szpital Dzieciątka Jezus na polecenie papieża Franciszka, który 18 kwietnia spotkał się z ojcem dziecka. Włoskie MSZ zdecydowało o  nadaniu chłopcu w trybie pilnym obywatelstwa włoskiego ale sąd brytyjski odmówił zgody na wyjazd chłopca do Włoch, argumentując tym, iż „nie jest to w najlepszym interesie” Alfiego.

W środę 25 kwietnia sąd ostatecznie odrzucił apelację rodziców od wcześniejszego wyroku o zaprzestaniu podtrzymywania chłopca przy życiu i braku zgody na przewiezienie Alfiego do watykańskiego szpitala.

awo

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite