Nasze projekty

„Uczcić pamięć ofiar wypadków drogowych”. Już 19 listopada wyjątkowe zaduszki

W niedzielę, 19 listopada przy Krzyżu w Krzeczowie odbędą się wyjątkowe „Zaduszki nad Zakopianką”. W ten sposób zostanie uczczona pamięć ofiar wypadków drogowych na tej popularnej, ale i niebezpiecznej drodze między Krakowem a Zakopanem.

Autor zdjęć: Paweł Kowalczyk/materiały prasowe

W związku z obchodami Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych 19 listopada 2023 roku (World Day of Remembrance for Road Traffic Victims) parafia pw. św. Wojciecha w Krzeczowie (archidiecezja krakowska) chce uczcić pamięć ofiar wypadków drogowych na Zakopiance.

W połowie drogi pomiędzy Krakowem a Zakopanem, przy Krzyżu w Krzeczowie w niedzielę 19 listopada o godzinie 12:00 odbędą się „Zaduszki nad Zakopianką” – spotkanie poświęcone wszystkim ofiarom wypadków drogowych na tym odcinku trasy S7.

PRZECZYTAJ: O. Kłoczowski OP: „Uwierzyć to uświadomić sobie, że jestem szukany przez Boga – nie odwrotnie”

Reklama

Organizatorzy zwracają się z prośbą o zgłaszanie osób, które zginęły w wypadkach drogowych na Zakopiance za pomocą formularza znajdującego się na stronie internetowej parafii pw. św. Wojciecha BM w Krzeczowie, na terenie której znajduje się Krzyż, link >>>TUTAJ>>>.

Autor zdjęć: Paweł Kowalczyk/materiały prasowe

Krzyż w Krzeczowie został postawiony jako upamiętnienie 100. urodzin Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II. Krzyż mierzy 27 metrów – 24 górują nad ziemią, a 3 znajdują się pod nią. W tym roku pomnik został wybrany „Turystycznym Skarbem Małopolski” w kategorii „unikatowa atrakcja turystyczna”. 

materiały prasowe, diecezja.pl, pa/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę