Nasze projekty

Pastor złożył pozew przeciwko stanowi Waszyngton za to, że zmusza lokalne kościoły do finansowania zabiegów aborcji

Amerykański pastor Jay Smith razem z żoną Sandy złożyli pozew przeciwko stanowi Waszyngton za to, że zmusza lokalne kościoły do finansowania zabiegów aborcji dla swoich pracowników. "Prawo traktuje zabijanie nienarodzonych dzieci w czasie aborcji równoważnie z opieką zdrowotną i porodem".

fot: Pixabay.com/RitaE

Jay i Sandy Smith są małżeństwem od kilkunastu lat. Są przeciwnikami aborcji, bo zdają sobie sprawę z jaką presją spotykają się czasem młode pary. Kusząca może być aborcja po szoku spowodowanym niechcianą ciążą – mówią.

Kiedy byli nastolatkami to dowiedzieli się, że spodziewają się dziecka. Byli wtedy liderami grup młodzieżowych w swoim kościele, chcieli iść na studia i nie byli jeszcze małżeństwem. To dziecko stanowiło straszliwe zagrożenie dla naszej reputacji i wszystkich naszych staranie opracowanych planów – mówi Jay Smith.

Para przez krótką chwilę rozważała aborcję, ale odrzuciła ten pomysł i postanowiła wziąć ślub i wychowywać córkę. Wiemy, że życie jest trudne, ale jest też cenne i nawet w najgorszych okolicznościach Bóg może pomóc budować przyszłość z nadzieją – stwierdził.

Reklama
Reklama

Pozew przeciwko władzom

Małżeństwo pozwało ostatnio stan Waszyngton za to, że zmusza lokalne kościoły do finansowania aborcji swoich pracowników. Zgodnie z prawem, które zostało wprowadzone w 2018 roku, władze wymagają, aby kościoły uwzględniły w planach opieki zdrowotnej, które zapewniają pracownikom, także aborcję.

Tym, którzy się temu nie podporządkują, grożą grzywny, a nawet więzienie. Prawo zasadniczo traktuje zabijanie nienarodzonych dzieci w czasie aborcji równoważnie z opieką zdrowotną i porodem – zwraca uwagę Smith. Bezpośrednie płacenie za ubezpieczenie aborcyjne jest dla nas niewyobrażalne. Jest to sprzeczne ze wszystkim, co głosimy i w co wierzymy – dodaje.

ag/lifenews.com/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę