Nasze projekty

Pakistan: zdelegalizowano 11 chrześcijańskich stacji telewizyjnych

Stacje telewizyjne nadawały do tej pory w języku urdu, używanym przez ponad 50 milionów ludzi na subkontynencie indyjskim i ponad milion poza Azją

Do natychmiastowego zaprzestania programów wezwano dyrektorów takich kanałów jak Catholic TV, należący do diecezji w Lahaurze, czy prowadzone przez wspólnoty protestanckie Isaac TV, Gawahi TV, God Bless TV, Shine TV, Jesus TV, Healing TV i inne.

„W ten sposób głoszenie Dobrej Nowiny staje się nielegalne” – tak rządową decyzję skomentował w wypowiedzi dla watykańskiej agencji Fides pakistański kamilianin o. Mushtaq Anjum, rzeczoznawca do spraw komunikacji i mediów. Przypomniał on, że w ostatnich latach wspólnoty chrześcijańskie doprowadziły z dużym wysiłkiem do powstania stacji przekazujących treści religijne za pośrednictwem telewizji kablowej bądź przez internet. Zwrócił przy tym uwagę, że chrześcijanie nie mogą nadawać żadnego programu w telewizji publicznej.

Reklama
Reklama

„Chcemy zrozumieć, dlaczego uznano te stacje za nielegalne. Jest to kolejny przepis dyskryminacyjny, wymierzony w nie-muzułmanów” – oświadczył zakonnik. Podkreślił, że jest to „prawdziwy zamach na wolność praktykowania swej religii, a także atakiem na wizję ojca-założyciela Pakistanu Muhammada Alego Jinnaha, który marzył o społeczeństwie wolnym, a nie o państwie islamskim”. Tymczasem w ten sposób członków mniejszości traktuje się jako obywateli drugiej kategorii – stwierdził kamilianin.

Reklama
Reklama

Wezwał władze do „powstrzymania tych aktów zastraszania i odwołania tego zakazu”, prosząc ministra Kamrana Michaela, który jest chrześcijaninem, o poparcie jego apelu.


kg (KAI/RV) / Islamabad

Katolicka Agencja Informacyjna

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę