Hongkong wstrzymuje spowiedzi w Wielkim Poście

Publiczne Msze św. wstrzymane do odwołania, odwołane dyżury księży w konfesjonałach, likwidacja nabożeństw Drogi Krzyżowej w kościołach - to najnowsze rozporządzenia administratora apostolskiego w Hongkongu z powodu wzrastającej liczby zarażeń koronawirusem.

Administrator kard. Jonh Tong podjął takie decyzje po konsultacjach z lekarzami. „Nasza lokalna społeczność dokłada wszelkich starań, aby powstrzymać epidemię wirusów” – pisze kardynał w oświadczeniu wymieniając środki ostrożności wprowadzane do odwołania.

Msze i wszystkie inne religijne czynności wspólnotowe, z wyjątkiem ślubów i pogrzebów, nadal są zawieszone. Kościoły parafialne i związane z nimi kaplice nadal jednak będą otwarte na indywidualne modlitwy wiernych i adorację Najświętszego Sakramentu. Wiernym zalecono, aby w niedzielnej Eucharystii brali udział za pośrednictwem internetu. Diecezja prosi również, aby mimo Wielkiego Postu powstrzymali się z przychodzeniem do spowiedzi i zapewnia, że „gorące pragnienie przyjęcia sakramentu pojednania, wraz z modlitwą i dziełami pokuty i miłości, wypełnia obowiązek związany z Wielkim Postem”.

Według służb sanitarnych w ciągu zaledwie 2 tygodni liczba zakażeń koronawirusem w Hongkongu wzrosła do tysiąca.

Reklama
Reklama

ad, SIR/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę