Nasze projekty

Fatima: rekordowa liczba Mszy św. w 2017 r.

8005 - tyle Mszy św. odprawiono w roku 2017 - na terenie sanktuarium maryjnego w Fatimie. To dwukrotnie więcej niż rok wcześniej, informuje biuro prasowe sanktuarium.

Rekordowy w Msze św. rok był jednocześnie jubileuszem stulecia objawień Matki Bożej w Fatimie. – W ubiegłym roku odbyło się też 2192 innych niż Msze św. wydarzeń modlitewnych. Dla porównania, w roku 2016 wydarzeń takich było 1102. Podczas Mszy św. rozdano łącznie ponad 2 mln Komunii św– powiedziała KAI Carmo Rodeia rzecznik prasowa Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie.

Z danych portugalskiego sanktuarium wynika, że w Mszach św. oraz w innych uroczystościach modlitewnych wzięło w Fatimie udział ponad 86,5 tys. księży. W większości przypadków wydarzenia te odbyły się w Kapliczce Objawień. We wszystkich organizowanych w tym miejscu modlitwach uczestniczyło w 2017 r. ponad 3,9 mln pielgrzymów z całego świata. Z kolei 1,9 mln wiernych wzięło udział w różańcu i procesji ze świecami, odbywających się codziennie wieczorem w sanktuarium.

 

Reklama
Reklama

KAI/ad

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite