Nasze projekty

„Dialog trwa, rozwija się i nie ustanie”. Przedstawiciel szyitów zapowiada wizytę w Watykanie

Po spotkaniu papieża Franciszka z wielkim ajatollahem Alim al-Sistanim 6 marca w Nadżafie, jeden z czołowych przedstawicieli szyitów zapowiedział swoją rewizytę w Watykanie. „Wkrótce odwiedzimy Watykan aby zapewnić, że ten dialog trwa, rozwija się i nie ustanie”, powiedział Sayyed Jawad al-Khoei w rozmowie z włoską Agencją katolicką SIR Al-Khoei jest sekretarzem generalnym instytutu jego imienia w Nadżafie i jednym z założycieli Rady Dialogu Międzyreligijnego w Iraku.

Spotkanie papieża z wielkim ajatollahem było od dawna przygotowywane, stwierdził al-Khoei, 40-letni teolog, którego rodzina wywodzi się od jednego z szanowanych w Iraku ajatollahów. Jego zdaniem to „historyczne wydarzenie” niewątpliwie umocniło stosunki między szyitami i katolikami. Teraz stosunki szyicko-katolickie trzeba umacniać zarówno instytucjonalnie, jak i poprzez kontakty osobiste.

Al-Khoei przyznał, że na razie nie widział dokumentu podpisanego w lutym 2019 roku w Abu Zabi przez papieża Franciszka i wielkiego imama Ahmada al-Tayyeba, „ale misja ajatollaha al-Sistaniego jest bardzo zgodna z duchem i etosem ludzkiego braterstwa, które stanowi centrum tej międzyreligijnej inicjatywy”, stwierdził islamski teolog.

KAI, zś/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę