Nasze projekty

Chuck Norris krytykuje aborcję. „To szalone, że bardziej ceni się bambusowe słomki niż ludzkie życie”

Aktor Chuck Norris potępił społeczeństwo za to, że bardziej troszczy się o używanie przyjaznych dla środowiska słomek bambusowych niż o ochronę ludzkiego życia przed aborcją i wspomaganym samobójstwem.

W amerykańskim serwisie WND Norris ubolewał, że aborcje w Stanach Zjednoczonych są legalne od 48 lat, a w tym czasie zabito 62 miliony nienarodzonych dzieci.

Aktor określił „szalonym” to, co współcześni ludzie cenią bardziej niż ludzkie życie i przywołał ankietę przeprowadzoną w 2020 roku przez Angusa Reida, w której zapytano Kanadyjczyków o moralność niektórych kwestii. Według sondażu 51 procent stwierdziło, że używanie plastikowych słomek jest „zawsze lub zazwyczaj złe moralnie”. W przeciwieństwie do tego 26 procent uznało, że aborcja „jest zawsze lub zazwyczaj moralnie zła”, a 20 procent, że „wspomagane samobójstwo jest moralnie złe”.

„Czy czegoś mi brakuje? Czy cenisz bambusowe słomki bardziej niż ludzkie życie w łonie?” – zapytał. „Ktoś mógłby odpowiedzieć, że sondaż Angusa Reida dotyczył opinii Kanadyjczyków, a nie Amerykanów. Czy jednak naprawdę spodziewamy się, że w USA odsetek ten będzie inny niż u naszych północnych sąsiadów, zwłaszcza że Ameryka zalegalizowała aborcje 15 lat wcześniej niż zrobiła to Kanada w 1988 roku?”.

Reklama
Reklama

Prawie połowa Amerykanów uważa aborcję za akceptowalną

W rzeczywistości Amerykanie są bardziej podzieleni w kwestii moralności aborcji niż Kanadyjczycy. Ankieta Gallupa z 2020 roku wykazała, że 47 procent Amerykanów wierzy, że aborcja jest moralnie zła, ale 44 procent uważa aborcję za moralnie akceptowalną.

Zdaniem Norrisa społeczeństwo musi ponownie ocenić, w jaki sposób traktuje osoby najsłabsze, narodzone i nienarodzone.

„Może najwyższy czas, abyśmy ponownie ocenili wartość, jaką dajemy także tym, którzy nie mają głosu w łonach” – mówił. „Czy to w stolicy Stanów Zjednoczonych, czy w miastach poszczególnych stanów, nie powinniśmy usprawiedliwiać przemocy wobec ludzi poza łonem lub w łonie matki. Zamiast tego powinniśmy szanować całe ludzkie życie od poczęcia do śmierci” – podkreślił.

Reklama
Reklama

Aktor apeluje do prezydenta USA

Norris dodał, że Thomas Jefferson zdawał sobie sprawę, że ochrona życia ludzkiego ma ogromne znaczenie. „Troska o ludzkie życie i szczęście, a nie o ich niszczenie, jest pierwszym i jedynym uprawnionym celem dobrego rządu” – zacytował jednego z ojców założycieli Stanów Zjednoczonych.

Norris wyraził również nadzieję, że prezydent Joe Biden zrezygnuje, zważając na słowa Jeffersona, z planów rozszerzenia aborcji. W wezwaniu do nowego prezydenta USA zacytował również Biblię, a konkretnie Psalm 139: „Ty bowiem utworzyłeś moje nerki, /Ty utkałeś mnie w łonie mej matki./
Dziękuję Ci, że mnie stworzyłeś tak cudownie,/godne podziwu są Twoje dzieła”.

Od 1973 roku w Stanach Zjednoczonych dokonano aborcji około 62,5 miliona nienarodzonych dzieci.

Reklama

ZOBACZ TEŻ: W ubiegłym roku na świecie dokonano 42 mln aborcji

kh/lifenews.com/Stacja7

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite