Nasze projekty

Christian Eriksen zasłabł podczas meczu Dania-Finlandia. Duńska TV podała, że miał zawał. Módlmy się aby odzyskał zdrowie

Duński piłkarz Christian Eriksen podczas meczu z Finlandią padł na murawę. Reanimacja trwała kilkanaście minut. Najnowsze doniesienia wskazują, że Duńczyk odzyskał przytomność.

Twitter

Do zdarzenia doszło w 43. minucie meczu Dania-Finlandia. Mecz został przerwany po nagłym zasłabnięciu piłkarza gospodarzy Christiana Eriksena. 29-letni zawodnik Inter Mediolanu był długo reanimowany na murawie, a potem został zniesiony na noszach. Ratowników wspierali pozostali reprezentanci Dani.

Duńska telewizja podała, że zawodnik miał zawał, ale jest już przytomny. Kiedy pomocnik padł na murawę, od razu pojawiły się służby medyczne i wszczęto akcję ratunkową. Eriksen był reanimowany przez blisko kwadrans.

Po nagłym wypadku medycznym z udziałem duńskiego piłkarza Christiana Eriksena, odbyło się spotkanie kryzysowe z obydwoma zespołami i sędziami meczowymi. Dalsze informacje zostaną przekazane o godz. 19:45. Stan gracza został ustabilizowany, a Eriksen jest przetransportowany do szpitala – podają organizatorzy Euro 2020 na Twitterze.

Christian Eriksen

Christian Eriksen to duński piłkarz, pomocnik we włoskim klubie Inter Mediolan. W eliminacjach do mundialu w Rosji strzelił dla swojej drużyny 11 goli. Dawniej grał w Tottenhamie, a także w Ajaxie.

Jako młodzieniec grał także w reprezentacji swojego kraju w drużynach młodzieżowych. Zadebiutował w kadrze Mortena Oslena, kiedy wszedł na boisko w 57 minucie spotkania z Austrią.

Módlmy się, by piłkarz odzyskał pełnię sił.

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!