Nasze projekty

Chorwacki trener podarował różaniec i Biblię piłkarzowi z Argentyny. „Prosił, abym zachował wiarę”

Były piłkarz argentyński Rubén Cecco powiedział w wywiadzie, że obecny trener reprezentacji Chorwacji Zlatko Dalić podarował mu w 2009 roku Biblię i różaniec, które przywiózł z Watykanu, pobłogosławione przez papieża.

fot. Анна Нэсси/Wikimedia Commons CC BY-SA 3.0 (na zdjęciu Zlatko Dalić)

O wydarzeniu tym były piłkarz wspominał w rozmowie z rozgłośnią Radio Mitre w Rosario. Jak podkreślił, oba te przedmioty trzyma do dzisiaj w domu jako niezwykle cenną pamiątkę.

Argentyńczyk w 2009 roku grał w albańskim klubie Dinamo Tirana, którego trenerem był wówczas obecny selekcjoner drużyny narodowej Chorwacji. I to on przywiózł z Watykanu i podarował mu Pismo Święte i różaniec, pobłogosławione przez papieża. Mam je w domu i tak pokazuje, że bardzo mnie lubił – wyznał 39-letni obecnie Cecco. Dodał, że trener chorwacki “zawsze mnie prosił, abym zachował wiarę w Boga”.

„Byłem szczęśliwy, mogąc iść na mszę”

Natomiast Zlatko Dalić w 2017 roku wkrótce po objęciu stanowiska trenera reprezentacji swego kraju powiedział w jednym z wywiadów, że “wszystko, co osiągnąłem w życiu i w swej karierze zawodowej, zawdzięczam swej wierze i jestem za to wdzięczny memu ukochanemu Bogu”. Wspomniał także, iż w dzieciństwie był ministrantem i lubił służyć do mszy w klasztorze franciszkańskim, znajdującym się koło domu jego rodziców.

Reklama

Byłem szczęśliwy, mogąc iść na mszę. Moja mama mnie nauczyła i ukierunkowała moją wiarę. Zawsze byłem wierzący i tak wychowuję swoje dzieci. W każdą niedzielę staram się chodzić na Eucharystię – powiedział 56-letni obecnie trener. Ujawnił ponadto, że jest czcicielem różańca, który zawsze nosi z sobą. Gdy czuję, że przeżywam jakieś trudne chwile, wkładam rękę do kieszeni, dotykam go i potem wszystko staje się łatwiejsze – powiedział Dalić.

Wspomnienia R. Cecco dotyczące podarunku od jego byłego trenera nadano w rozgłośni przed półfinałowym meczem Chorwacji z Argentyną, która pokonała drużynę Dalicia 3:0 i jako pierwsza znalazła się w finale mundialu w Katarze. Zagra tam 18 grudnia ze zwycięzcą spotkania Francja-Maroko, Chorwaci natomiast zmierzą się dzień wcześniej z drużyną pokonaną w meczu o 3. miejsce na świecie.

kh, KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę