Nasze projekty

Al Bano zaśpiewał w trakcie ślubu w katedrze. Biskup oburzony

Al Bano, włoski piosenkarz i aktor zaśpiewał w trakcie ślubu młodej pary w katedrze w Andrii we Włoszech. Skrytykował to miejscowy biskup zwracając uwagę, że w czasie liturgii nie można „urządzać przedstawień”.

fot: Youtube.com/ Palermo allo Specchio

Do niecodziennego występu doszło w katedrze w Andrii na południu Włoch. W czasie mszy zaśpiewał Al Bano, włoski piosenkarz znany z piosenek disco. Jak widać na nagraniach, które w sieci zamieścili goście ceremonii, Al Bano wykonał między innymi utwór „Ave Maria”. W sieci pojawiły się także zdjęcia artysty z nowożeńcami.

Na te doniesienia zareagował miejscowy biskup Luigi Mansi. Wydał z tej okazji specjalne oświadczenie. „Nikt nie może używać liturgii jako sceny do organizowania wszelkiego rodzaju przedstawień. To poważna obraza liturgii i świętego miejsca”.

Stwierdził też, że księża mają pilnować przestrzegania tych zasad, bo często młodzi mogą nie zdawać sobie sprawy, że robią coś niestosownego. „To lekceważenie dla świętego miejsca, dla świętej liturgii i wspólnoty chrześcijańskiej” – dodał.

Reklama
Reklama

Zaznaczył też, że przecież nic nie stoi na przeszkodzie, aby artyści występowali dla nowożeńców w czasie zabawy weselnej.

ag/Corriere Della Sera/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę