Nasze projekty

Abp Szewczuk: Ukraina jest naszą Matką, to nasz naród, który walczy o swoje prawo do życia

"Ukraina jest naszą Matką, to nasz naród, który walczy o swoje prawo do życia, to ci, których nie można nie docenić. Nie można wycenić, bo życie ludzkie jest bezcenne w oczach Boga" - powiedział wczoraj zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego abp Światosław Szewczuk.

fot. David Peinado/pexels.com

Ukraina jest naszą Matką, to nasz naród, który walczy o swoje prawo do życia, to ci, których nie można nie docenić. Nie można wycenić, bo życie ludzkie jest bezcenne w oczach Boga – podkreślił zwierzchnik UKGK i dodał: Widzimy, że najeźdźcy cenią czasem ludzkie życie taniej niż telefon komórkowy czy jakieś domowe urządzenie kuchenne.

Abp Szewczuk zaznaczył, że „szczególnie w tych dniach modlimy się, opłakujemy i walczymy za nasz chwalebny Mariupol, który bohatersko przeciwstawia się wrogowi”.

Mariupol, który bohatersko przeciwstawia się wrogowi wzywa sumienie Ukrainy oraz świata do pomocy, do otwarcia niezbędnych korytarzy humanitarnych dla ratowania życia. Ponad sto tysięcy cywilów wciąż pozostaje w tej pułapce śmierci. Od kilku dni nie otwarto żadnych korytarzy humanitarnych. I to jest zadanie nas wszystkich: środowisk duchowych, cywilnych, dyplomatycznych – ratować życie ludzi na Ukrainie – powiedział zwierzchnik UKGK.

Reklama

KAI, pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę