Nasze projekty

Ukraiński dowódca z Mariupola apeluje o pomoc. „Zostało nam tylko kilka dni, a nawet godzin”

"Może to moje ostatnie oświadczenie, bo zostało nam tylko kilka dni, a nawet godzin (...). My wszyscy - batalion żołnierzy Mariupola, ponad 500 rannych i setki cywilów, w tym kobiety i dzieci, błagamy o zabranie nas w bezpieczne miejsce na terytorium państwa trzeciego" - mówi w przejmującym nagraniu dowódca 36. Samodzielnej Brygady Piechoty Morskiej major Serhij Wołyna z Mariupola.

fot. Illia Ponomarenko/Twitter.com

Ukraiński dowódca żołnierzy piechoty morskiej, bohatersko broniących Mariupola opublikował dramatyczny apel, w którym prosi o ewakuację do „kraju trzeciego” żołnierzy, rannych i cywilów, którzy skryli się w Zakładach Metalurgicznych Azowstal.

Mam oświadczenie dla świata. Może to moje ostatnie oświadczenie, bo zostało nam tylko kilka dni, a nawet godzin. Wróg ma nad nami przewagę liczebną 10 do 1 – powiedział dowódca 36. Samodzielnej Brygady Piechoty Morskiej major Serhij Wołyna w nagraniu.

Rosja ma przewagę w powietrzu, artylerii, siłach lądowych, sprzęcie i czołgach. Bronimy tylko jednego obiektu, zakładu Azovstal, w którym oprócz personelu wojskowego są też cywile, którzy padli ofiarą tej wojny – mówił dalej.

Błagamy wszystkich światowych liderów – zorganizujcie misję w celu bezpiecznego wyprowadzenia stąd wojskowych i cywilów, i przewiezienia ich na terytorium państwa trzeciego – prosi ukraiński dowódca.

W nagraniu przekazał, że na terytorium zakładów, gdzie się bronią znajduje się ponad 500 rannych żołnierzy i setki cywilów, których stanowią głównie kobiety i dzieci. My wszyscy – batalion żołnierzy Mariupola, ponad 500 rannych i setki cywilów, w tym kobiety i dzieci, błagamy o zabranie nas w bezpieczne miejsce na terytorium państwa trzeciego – zakończył.

Reklama

pa, onet.pl/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę