Nasze projekty

„24 godziny dla Pana”. Wyjątkowa okazja do adoracji i wielkopostnej spowiedzi

Wielkopostna inicjatywa „24 godziny dla Pana” odbędzie się 17-18 marca w diecezjach na całym świecie. To zaproszenie do całodobowej Adoracji Najświętszego Sakramentu z okazją przystąpienia do spowiedzi świętej.

Fot. Diego Moreno Vazquez/Cathopic

W dniach poprzedzających IV niedzielę Wielkiego Postu, 17-18 marca, odbędzie się 10. edycja wielkopostnej inicjatywy modlitwy i pojednania „24 godziny dla Pana”. Inicjatywa będzie obchodzona w diecezjach na całym świecie – czytamy w komunikacie Sekcji do spraw Podstawowych Zagadnień Ewangelizacji w Świecie Dykasterii do spraw Ewangelizacji.

Całodobowa możliwość adoracji i spowiedzi

W ramach przygotowania do uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, kościoły pozostaną otwarte przez cały dzień, oferując wiernym i pielgrzymom możliwość pozostania w dowolnym momencie na adoracji oraz możliwość przystąpienia do spowiedzi.

Papież Franciszek będzie przewodniczył inicjatywie „24 godziny dla Pana” 17 marca o godz. 16.30, w parafii Santa Maria delle Grazie al Trionfale (Piazza Santa Maria delle Grazie, 5). Podczas uroczystości pod przewodnictwem papieża będzie możliwość skorzystania z sakramentu pojednania przez wszystkich wiernych, którzy wyrażą taką chęć.

Reklama

ZOBACZ: Piękne modlitwy na adorację Najświętszego Sakramentu

„24 godziny dla Pana” zainicjował papież Franciszek, gdy zachęcił do włączenia się w całodobową spowiedź. Inicjatywa została bardzo pozytywnie przyjęta w całym Kościele i wielu Księży oraz Biskupów prosiło o jej powtórzenie. Ojciec Święty przychylił się do tych próśb i polecił, aby co roku z piątku na sobotę przed IV Niedzielą Wielkiego Postu była realizowana w całym Kościele inicjatywa „24 godziny dla Pana”.

Reklama

episkopat.pl, zś/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę