Nasze projekty

„Zrób jeden, mały krok”

Pod takim hasłem trwa akcja zbierania funduszy na powstające u sióstr benedyktynek w Jarosławiu przedszkole. Do pomocy zachęca w muzycznym stylu o. Łukasz Buksa OFM. Placówka ma nosić imię św. Jana Pawła II i być wyrazem wdzięczności za jego życie w setnym roku urodzin papieża Polaka.

fot. YouTube/Łukasz Buksa

Do Jarosławia mniszki przybyły w 1991 r., po 209 latach nieobecności. Zastały tutaj wiele budynków wymagających remontu – udało się je gruntownie odnowić dzięki ludziom dobrej woli. Dziś w jednym z budynków benedyktynki chcą stworzyć przedszkole. – To ma być miejsce, w którym dzieci będą wchodzić w pierwszy etap nauczania. Chcemy zapewnić im warunki do mądrego wzrostu i dobrego wychowania w duchu katolickim. Wspólnie ze świecką kadrą będziemy uczyć najmłodsze pokolenia miłości Boga i Ojczyzny, kształtować właściwe postawy społeczne, troszczyć się o wszechstronny rozwój dzieci oraz zapewniać właściwą opiekę oraz wsparcie rodziców w procesie wychowania swoich pociech – zapowiada s. Barbara Dendor OSB, przeorysza klasztoru sióstr benedyktynek w Jarosławiu.

Benedyktyńskie Mikołajkowe Przedszkole im. św. Jana Pawła II będzie placówką niepubliczną, ale dostępną dla każdego. Jak mówi s. Barbara , w placówce będzie mogło znaleźć opiekę aż 75 dzieci. Podkreśla także, że każde, nawet najmniejsze wsparcie, to mały krok przybliżający ich do otwarcia przedszkola. Łączny koszt remontu oszacowano na ponad 6 mln złotych. W ciągu ostatnich lat dzięki hojności darczyńców udało się zrobić większość prac. Na chwilę obecną siostrom do zamknięcia projektu brakuje około 1 mln złotych na prace wykończeniowe i wyposażeniowe.

W tym przedsięwzięciu benedyktynki postanowił wesprzeć franciszkanin, o. Łukasz Buksa, franciszkanin, duszpasterz młodzieży, rekolekcjonista. Stworzył z tej okazji piosenkę, w której zachęca do „wspólnego budowania dobra”, a jego bohaterami są przyszli podopieczni przedszkola. W teledysku nawet najmłodsze dzieci zaangażowane są w budowę i pracę przy powstawaniu placówki, pokazując, że każdy może włączyć się w to dzieło.

Reklama

Jak mówi o. Łukasz Buksa, sam uczył się właśnie w Jarosławiu, a do kościoła benedyktynek przychodził się modlić i rozeznawać swoje powołanie. – Sądzę, że to bardzo ważne, aby w roku setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły budować mu pomniki nie tylko z cegieł czy stopów metali. I dlatego powstał teledysk, w którym występują dzieci i który ma zachęcić do wspierania powstania takiego ponadczasowego pomnika papieża Polaka, jakim na pewno będzie to przedszkole – opisuje zakonnik. To ważne przesłanie znalazło się także w słowach piosenki: „Ojcze Święty, umacniaj w nas prawdę na drodze ku świętości. W sercach naszych budujemy ci żywy pomnik wdzięczności. Chcemy zawsze Bogu wierni być, dbać o dobro naszego narodu, by w wolności i pokoju żyć, wiernym słowom być”.

Wszystkie informacje o powstającym przedszkolu oraz o możliwościach wsparcia można znaleźć na stronie www.zrob1malykrok.pl. Można również przekazać darowiznę tradycyjnym przelewem.

Reklama

Klasztor Sióstr Benedyktynek
ul. Benedyktyńska 5, 37-500 Jarosław
Bank Spółdzielczy w Jarosławiu
nr konta 53 9096 0004 2001 0000 3766 0004

os, KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę