Nasze projekty

Wypieki i jajka wielkanocne od sióstr benedyktynek. Jak można je nabyć?

Benedyktynki ze Staniątek oferują możliwość zakupu misternie zdobionych i czekoladowych jajek oraz wypieków świątecznych na wielkanocne stoły. Taka forma kwesty ma wspomóc zbiórkę funduszy na remont i funkcjonowanie zabytkowego opactwa.

fot. Opactwo Mniszek Benedyktynek w Staniątkach/facebook.com

Jak podkreśla matka kseni, Stefania Polkowska, jajka są jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli Świąt Wielkanocnych. Zdobimy je w naszych rodzinach na różne sposoby. Nasz pomysł na jajka wielkanocne wyróżnia się misternym wykonaniem. Zostały one ozdobione kolorowymi nićmi ułożonymi w rozmaite wzory. W tym roku oferujemy także nowość – wyjątkowe jajka wielkanocne z masy czekoladowej otoczone posypką kakaową – opisuje.

Oprócz jajek siostry przygotowują także świąteczne wypieki. Mamy baranki z ciasta drożdżowego oraz pierniki w kształcie baranków i zajączków, wypiekane w oparciu o własne receptury. Można zamówić również makowce i serniki – wymienia s. Polkowska. Dodaje, że jeśli ktoś byłby zainteresowany wsparciem sióstr w przygotowaniu ciast, także może się zgłosić.

Gdzie można zrobić zakupy?

Te niepowtarzalne ozdoby wielkanocne można nabyć w sklepiku przy opactwie w Staniątkach oraz na klasztornej furcie. Ta ostatnia przyjmuje zainteresowanych w godzinach 8:30-11:30 i 15:00-16:30.

Reklama

O innych sposobach wsparcia benedyktynek ze Staniątek można dowiedzieć się na furcie i pod numerem telefonu: 12 281 80 58 lub 507 677 825. Na stronie www.benedyktynki.eu podany jest też numer konta, na który można dokonywać darowizn.

Klasztor mniszek w Staniątkach został założony prawdopodobnie w 1216 r. Ten najstarszy klasztor benedyktynek w Polsce ufundował Klemens Jaksa Gryfita dla swojej córki Wizenny. Rozporządzeniem prezydenta Polski Andrzeja Dudy opactwo św. Wojciecha mniszek benedyktynek w Staniątkach stało pomnikiem historii. W ten sposób staniątecki zespół klasztorny został uznany zabytkiem o wyjątkowej wartości dla kultury narodowej.

KAI, pa/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę