Nasze projekty

Benedyktynki zapraszają po karpie i wypieki świąteczne. „Chcemy własną pracą zarobić na utrzymanie”

Benedyktynki oferują możliwość zakupu karpi i wypieków na stoły bożonarodzeniowe. To forma kwesty na remont i ogrzanie zabytkowego opactwa w Staniątkach. "Chcemy własną pracą zarobić na utrzymanie" - podkreślają mniszki.

fot. Opactwo Mniszek Benedyktynek w Staniątkach/Facebook

Na terenie klasztoru znajdują się stawy przepływowe, gdzie prowadzona jest ekologiczna hodowla karpi. Karmimy je pszenicą i kukurydzą, dlatego są bardzo smaczne i co roku cieszą się dużym uznaniem – opisuje matka kseni, Stefania Polkowska.

Oprócz nich w opactwie można nabyć również wypieki na świąteczne stoły. Mamy w ofercie 21-centymetrowego Mikołaja, a także makowce, dżemy, soki czy ciasteczka korzenne lub mioduski i kokoski – wymienia s. Polkowska.

Ryby i wypieki można nabywać wyłącznie w opactwie benedyktynek od poniedziałku do soboty w godzinach 9:00-16:00. Sprzedaż odbywa się na podwórzu opactwa – wejście czarną bramą od ulicy Klasztornej.

Reklama

Chcemy własną pracą zarobić na utrzymanie. To forma kwesty na nasz klasztor. Dlatego z serca dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli, których codziennie obejmujemy modlitwą – podkreśla mniszka.

O innych sposobach wsparcia benedyktynek ze Staniątek, które z powodu pandemii utraciły wiele możliwości zarobku na swoje utrzymanie, można dowiedzieć się na furcie i pod numerem telefonu: 12 281 80 58 lub 507 677 825. Na stronie www.benedyktynki.eu podany jest też numer konta, na który można dokonywać darowizn.

Klasztor mniszek w Staniątkach został założony prawdopodobnie w 1216 r. Ten najstarszy klasztor benedyktynek w Polsce ufundował Klemens Jaksa Gryfita dla swojej córki Wizenny. Rozporządzeniem prezydenta Polski Andrzeja Dudy opactwo św. Wojciecha mniszek benedyktynek w Staniątkach stało się w maju br. pomnikiem historii. W ten sposób staniątecki zespół klasztorny został uznany zabytkiem o wyjątkowej wartości dla kultury narodowej.

Reklama

kh, KAI/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę