Nasze projekty

Benedyktynki sprzedają karpie, aby zarobić na remont opactwa. Zapraszają też po uszka, pierogi i ciasta

Benedyktynki oferują możliwość zakupu karpi i wypieków na stoły bożonarodzeniowe. To forma kwesty na remont i ogrzanie zabytkowego opactwa w Staniątkach.

fot. Opactwo Mniszek Benedyktynek w Staniątkach/Facebook

Na terenie klasztoru znajdują się stawy przepływowe, gdzie prowadzona jest ekologiczna hodowla karpi. Karmimy je pszenicą i kukurydzą, dlatego są bardzo smaczne i co roku cieszą się dużym uznaniem – mówi matka kseni, Stefania Polkowska.

Oprócz karpi w opactwie można nabyć również wypieki i inne potrawy na świąteczne stoły. Polecamy uszka z grzybami i pierogi z kapustą i grzybami, sernik, makowiec, piernik, dżemy i powidła, miody oraz wiele innych słodkości – wymienia s. Polkowska.

Gdzie można zrobić zakupy?

Potrawy można nabywać wyłącznie w opactwie benedyktynek od poniedziałku do soboty w godzinach 9:00-16:30.

Reklama

Mniszki zbierają na remont

Chcemy własną pracą zarobić na utrzymanie, więc to forma kwestowania na nasz klasztor. Dlatego z serca dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli, których codziennie obejmujemy modlitwą – podkreśla mniszka.

Informacje dotyczące sprzedaży można uzyskać pod numerem telefonu 12 281 80 58 lub 507 677 825 bądź na stronie internetowej www.benedyktynki.eu.

Klasztor mniszek w Staniątkach został założony prawdopodobnie w 1216 roku. Ten najstarszy klasztor benedyktynek w Polsce ufundował Klemens Jaksa Gryfita dla swojej córki Wizenny. Rozporządzeniem prezydenta Polski Andrzeja Dudy opactwo św. Wojciecha mniszek benedyktynek w Staniątkach stało się w maju br. pomnikiem historii. W ten sposób staniątecki zespół klasztorny został uznany za zabytek o wyjątkowej wartości dla kultury narodowej.

Reklama

kh, KAI/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę