Nasze projekty

Jak żyć z Duchem Świętym w codzienności? Książka “Pokrzep mnie” już w przedsprzedaży

“Pokrzep mnie” to wciągająca historia “z pierwszej ręki” o szukaniu Ducha Świętego: poznawaniu Go, uczeniu się Jego sposobów działania i dostrzeganiu Jego obecności w zwykłych, codziennych sprawach. Właśnie rusza przedsprzedaż książki w Dobroci.pl.

Reklama

Dlaczego ograniczać świętowanie Zesłania Ducha Świętego wyłącznie do pięćdziesiątego dnia po Wielkanocy? Niech z nami będzie inaczej! Tak naprawdę każdy dzień to dzień Ducha Świętego, bo od kiedy został On wylany na uczniów Jezusa w Wieczerniku, codziennie chce być z nami i działać w nas z nie mniejszą mocą, niż robił to w pierwszych wiekach chrześcijaństwa – przekonuje franciszkanin, o. Łukasz Buksa, autor książki “Pokrzep mnie”, ukazującej się właśnie nakładem Wydawnictwa Stacja7. 

>>> KUP KSIĄŻKĘ <<<

Niech zstąpi Duch Twój!

„Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej Ziemi!” – książka „Pokrzep mnie” uświadamia, że wołanie Jana Pawła II, rozbrzmiewające na warszawskim Placu Zwycięstwa 2 czerwca 1979 roku, jest aktualne i dziś.

W chwilach zagubienia, gdy nie widzimy sensu życia, ogarnia nas smutek, czujemy, że zmierzamy w ślepą uliczkę – wtedy właśnie najbardziej potrzeba nam powrotu do ziemi, z której pochodzimy, czyli do raju, rozumianego jako “miłość Boga Ojca, łaska Jezusa Chrystusa i dar jedności w Duchu Świętym” – wyjaśnia o. Łukasz Buksa. W książce “Pokrzep mnie” udowadnia, że spełnienie tego pragnienia jest możliwe! 

Reklama

ZOBACZ>>> Pokrzep się! Spotkanie z Duchem Świętym [ZAPOWIEDŹ]

Praktyczne wskazówki zamiast teorii

Ojciec Łukasz Buksa uczy na konkretnych przykładach jak szukać  Ducha Świętego, poznawać Go, dostrzegać Jego obecność w zwykłych sprawach dnia codziennego i rozpoznawać  Jego sposoby działania.

Nie znajdziesz w tej książce wielkiej teologii, choć to, co ważne dla zrozumienia świata duchowego, wyjaśniam. Starałem się, by ten tekst był jednym wielkim zasłuchaniem się i zapatrzeniem w Boga i w Jego Miłość, którą jest Duch Święty, a do tego, by było w nim jak najwięcej praktycznych wskazówek, podpowiedzi, myśli, które pomogą Czytelnikom budować bliską relację z Duchem Świętym – wyjaśnia autor. 

CZYTAJ>>> Grzechy przeciwko Duchowi Świętemu. Sprawdź, czy ich nie popełniasz!

Reklama

Codzienność z Duchem Świętym 

Jaka jest ziemia, na której stoimy i na którą ma zstąpić Duch Święty? – to pierwsze pytanie, jakie powinniśmy sobie zadać, gdy chcemy zaprosić Ducha do swojego życia. Bez zobaczenia tego, w jakich czasach żyjemy i jak środowisko życia oddziałuje na nas, wywierając presję, stawiając wymagania i generując potrzeby, nie będziemy w stanie szczerze i prawdziwie spotkać się z Bogiem. Dlaczego? Nie będzie nam się chciało na Niego otwierać. Będziemy zbyt zmęczeni tym, co się dzieje w nas i wokół nas, by zdobyć się na coś więcej. Ponadto nie będziemy czuli potrzeby wejścia w relację z Kimś, kto choć jest obecny w tym świecie, a więc bliski nam, to jednocześnie jest zupełnie inny od wszystkiego, co znamy – inny, bo całkowicie to przekraczający. 

Dlatego w dwóch pierwszych rozdziałach uwaga Czytelnika jest kierowana na otoczenie w którym żyjemy oraz na słowa, którymi się posługujemy, a które kształtują nasze środowisko. Trzeci rozdział przybliża Ducha Świętego – inicjatora i wykonawcę każdej zmiany. Książkę zamyka rozdział o owocach bliskiej relacji z Duchem Świętym, wydobywającej z nas niesamowity potencjał, często zakryty przez grzech, słabości  i życiowe trudy.

Książkę “Pokrzep mnie” można nabyć w księgarni Dobroci.pl. Zapraszamy do skorzystania z akcji promocyjnej, obejmującej  egz. drukowane (przedsprzedaż) oraz do zamawiania wersji e-book (dostępna od ręki).

Reklama

O autorze: Ojciec Łukasz Buksa jest doktorem nauk społecznych, wykłada na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. To wieloletni duszpasterz młodzieży; rekolekcjonista; pomysłodawca akcji profilaktyczno – motywacyjnej dla młodzieży Obudź się! Możesz więcej!; wokalista i kompozytor. Jest autorem tekstów piosenek, scenariuszy i autor publikacji naukowych, w tym książki pt. Pomoc rodzinie z uzależnionym fonoholicznie dzieckiem. Jego zainteresowania badawcze koncentrują się na problemach uzależnień i psychologicznego oddziaływania nowych mediów i sztucznej inteligencji.


Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę